Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je sa turnira u Dubaiju od Mekenzija MekDonalda u dva seta.

Filip je izgubio sa 6:4 i 7:6 (7) za sat i 55 minuta tenisa, od slabije rangiranog igrača.

MekDonald je bolje riternirao tokom meča, efikasnije je koristio svoje šanse u ključnim trenucima i prošao je na megdan Andreju Rubljovu u treće kolo.

Krajinović je meč počeo daleko bolje. Napravio je dva brejka i poveo sa 4:1.

MekDonald se vratio u igru i izjednačio na 4:4, a onda i trećim brejkom u tom prvom setu, osigurao njegovo osvajanje.

Servisi se nisu čuvali ništa bolje ni u drugom setu. I tada je Krajinović imao brejk viška, jednom na 2:1, pa još jednom na 5:4.

Servirao je za izjednačenje i nije mogao da uzme taj gem, te je MekDonald prošao dalje posle milimetarskog auta Srbina i posle pregledanja „hokaj“ sistemom.

Podsećamo, na turniru u Dubaiju igra i Novak Đoković, koji se sa Rusom Karenom Hačanovim bori za četvrtfinale.

BONUS VIDEO: Sporni poen na meču dublova zbog kojeg je Zverev poludeo i izvređao sudiju