Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim osvojio je titulu na turniru u Bazelu.

On je u finalu u dva seta pobedio danskog igrača Holgera Runea sa 6:3, 7:5.

Deveti teniser sveta do pobede nad Runeom, 25. na ATP listi, je stigao posle sat i 40 minuta igre.

Da pobeda nad Karlosom Alkarazom, prvim igračem ATP liste, Ože-Alijasim je potvrdio i u meču sa Runeom, pošto mu nije dozvolio nijedan brejk u meču.

Prvi je u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu, poveo je sa 3:1 i od tada Rune nije imao ni brejk šansu da se vrati u set.

Prvu je imao tek u drugom gemu drugog seta, kada je Kanađanin odbranio i izjednačio na 1:1. Imao je Rune još dve u osmom gemu, a onda je Ože-Alijasim dočekao svoju šansu.

U 11. gemu je pritisnuo Runea, četvrtu šansu za brejk je pretvorio u 6:5 i onda je iz treću meč-loptu iskoristio za četvrtu titulu u karijeri.

Kuriozitet kod ovog trijumfa je to što cele nedelje nije pretrpeo brejk i pokazao je koliko je opasan.

Sa njim već neko vreme radi Toni Nadal, stric slavnog Španca Rafaela Nadala, a Feliks je tek jedan od trojice koji je dolazio do titule bez izgubljenog servisa.

To nije pošlo za rukom ni Novaku Đokoviću i Rafi Nadalu ove godine, ali jeste još Tejloru Fricu i Niku Kirjosu, dok je Kanađanin povećao i svoj niz od 13 pobeda.

Nada se da će u finišu sezone na mastersu u Parizu obezbediti učešće na Završnom mastersu u Torinu.

BONUS VIDEO Njena priča je inspiracija za sve: Staša Srbulović je u Boru izabrana u društvo 10 najboljih sportista