Srpski teniser Dušan Lajović napravio je iznenađenje i pobedio Feliksa Ože-Alijasima u drugom kolu mastersa u Torontu.

Lajović je u dva seta, sa 7:5 i 6:4 eliminisao devetog nosioca na turniru i 16. tenisera planete, za oko sat i 40 minuta igre.

To je druga pobeda iz isto toliko mečeva, pošto je Duci lani u Australiji pobedio Feliksa i na ATP kupu.

Srpski igrač je u oba seta pravio razliku u nijansama, pošto su prilično ujednačeno osvajali poene posle prvih servisa, mada je Feliks nešto više grešio posle početnog udarca.

Malo je slabije i riternirao, pa je Lajović prvi došao u priliku da napravi brejk i to je uradio u 11. gemu prvog seta kada je poveo 6:5.

Potom je samo odservirao za potvrdu osvajanja tog dela igre. Drugi set je doneo nešto veći otpor Ože-Alijasima, koji je u drugom gemu imao jednu od dve brejk šanse.

Nije iskoristio nijednu, a Lajović je već u trećem iskoristio svoju priliku i otišao na 2:1, a onda i 3:1, posle čega je sačuvao prednost i pobedio.

U narednoj rundi takmičenja čeka ga ozbiljan izazov i motivisani Norvežanin u usponu forme – Kasper Rud.

BONUS VIDEO: Doček srpskih olimpijaca u Beogradu