EPA-EFE/Kai Forsterling

Sjajan meč.

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Oklandu, pošto je pobedio Španca Đaume Munara sa 3:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Meč je trajao dva sata i 25 minuta. Đere je meč počeo brejkom, da bi Španac u šestom gemu izjednačio na 3:3. Munar je potom osvojio tri uzastopna gema, koja su mi bila dovoljna da osvoji prvi set rezultatom 6:3.

Đere je briljirao u drugom setu, koji je dobio rezultatom 6:1. U trećem setu viđena je velika borba, a srpski teniser je tri puta imao prednost brejka. On je u 10. gemu servirao za pobedu i imao je meč loptu.

Međutim, Španac je uspeo da izjednači na 5:5, a pošto su potom oba tenisera osvojila po jedan gem, pobednik je odlučen u taj-brejku, koji je pripao srpskom teniseru sa 7:4.

Đere će u 2. kolu igrati protiv Norvežanina Kaspera Ruda, koji je na turniru postavljen za prvog nosioca.

ATP turnir u Oklandu igra se za nagradni fond 642.735 dolara.