Argentinski teniser Federiko Delbonis pobedio je Benou Pera i plasirao se u polufinale turnira u Hamburgu.

Argentinac je slavio u tri seta, sa 4:6, 7:6 (9) i 6:4 za dva sata i 21 minut tenisa. Time je kompletirao i oba polufinalna para turnira iz serije 500.

Drugi polufinalni par čine Filip Krajinović i Laslo Đere, pa će jedan od srpskih igrača na Delbonisa ili Pabla Karenjo-Bustu.

Karenjo-Busta je nešto ranije u toku dana eliminisao i trećeg srpskog igrača Dušana Lajovića u dva seta.

Delbonis je već u prvom gemu meča izgubio svoj servis i nije uspeo da vrati brejk sve do kraja prvog seta.

U drugom je Per poveo brejkom sa 4:2, ali je izgubio svoj servis, Delbonis se izvukao iz veoma nezgodne situacije i izjednačio na 4:4, a onda u taj-brejku izvukao egal.

Treći set je dobio ključnim brejkom u devetom gemu kada je i potpuno slomio otpor, dotle aktivnog Francuza koji je u trećem setu jurio prednost rivala od 3:1.

Izjednačio je na 4:4, ali je onda opet popustio i Delbonis je prošao u završnicu turnira. Hamburg se igra za nagradni fond od milion evra.