Stefanos Cicipas je posle sat i 59 minuta igre savladao Andreja Rubljeva 6:1, 4:6, 7:6 (6) u drugom kolu Završnog mastersa u Londonu.

Grčki teniser je sa dva brejka ubedljivo i rutinski stigao do prvog seta. Dopustivši rivalu samo jedan gem, Cicipas je za samo 20 minuta napravio prvi korak ka pobedi.

Ipak, posle lako izgubljenog seta, Rubljev se probudio i brejkom pri rezultatu 5:4 neutralisao set zaostatka.

Usledio je odlučujući, treći set u kojem je Cicipas imao četiri brejk lopte, ali do taj-brejka teniseri nisu uspeli da uzmu gem na servis rivala.

Izgubivši dva poena na svoj servis Grk je poklonio Rubljevu dve meč lopte koje Rus nije umeo da realizuje nakon čega je usledila kazna i prvi trijumf Cicipasa u Londonu.

Posle dva kola Cicipas ima polovičan učinak, dok je Rubljev sa dva poraza izgubio i teoretske šanse da se nađe u polufinalu.

U narednom kolu Cicipas će protiv Nadala igrati direktan duel za polufinale, dok Rubljeva očekuje meč sa Timom.