Miomir Kecmanović je nastavio sa odličnim rezultatima na ATP turniru u Kicbilu. Srpski teniser je pobedio Argentinca Federika Delbonisa sa 6:4, 6:7 (5), 7:5 i plasirao se u polufinale.

Bila je to velika borba dvojice tenisera, u prvom setu, Miomiru je bio dovoljan brejk u petom gemu da dobije set rezultatom 6:4.

U drugom setu, oba tenisera su na početku, u prva dva gema, imali brejk prilike ali ih nisu iskoristili.

Imao je Kecmanović dve brejk prilike i na 5:5, ali ih ponovo nije iskoristio i otišlo se u taj-brejk.

Delbonis je vodio sa 4:1, ali ga je Kecmanović stigao (4:4), da bi potom 79. igrač sveta došao do 6:4 i dve set lopte. Kecmanović je prvu spasao, ali ne i drugu.

U setu odluke, Miomir je u šestom gemu opet propustio dve brejk šanse, ali srećom nije u poslednjem 12. gemu, kada je iskoristio drugu meč loptu.

Mladi teniser će se u polufinalu sastati sa najprijatnijim iznenađenjem turnira, Švajcarcem Mark-Andreom Hislerom, 303. na ATP listi.

On je na putu do četiri najbolja eliminisao Fabija Fonjinja, Emila Rusuvuorija i u četvrtfinalu iskusnog Felisijana Lopeza, 6:4, 6:3.