Za trofej će se boriti protiv Hurkača.

Ruski teniser Andrej Rubljov drugi je finalista Mastersa u Šangaju, pošto je savladao Bugarina Grigora rezultatom 2:0 (7:6(9:7), 6:3) za sat i 52 minuta.

Rubljov, sedmi igrač sveta, nije lako savladao 19. na ATP listi, iako rezultat sugeriše tako. Rus se u taj-brejku prvog seta suočio sa set loptom, ali je kod vođstva Dimitrova 7:6 vezao tri poena i poveo 1:0. U drugom setu je Dimitrov prvi napravio brejk i poveo 2:0, ali zatim je Rus prvo vratio brejk, potom još jednom oduzeo servis rivalu i stigao zatim do pobede.

Dimitrov je ranije na turniru eliminisao Karlosa Alkaraza, drugog tenisera sveta, ali nije mogao do trofeja.

Rubljov će se za titulu boriti sa Poljakom Hubertom Hurkačom, koji je ranije danas bio bolji od Amerikanca Sebastijana Korde sa 2:0. I jedan i drugi teniser će sutra pokušati da osvoje drugi masters iz serije 1000 u karijeri. Rubljov je ove godine slavio u Monte Karlu, dok je Hurkač 2021. godine bio najbolji u Majamiju.