Oglas

Carlos Alcaraz of Spain celebrates after defeating Lorenzo Musetti of Italy during the Miami Open tennis tournament, Tuesday, March 26, 2024, in Miami Gardens, Fla. (AP Photo/Marta Lavandier)
Foto: AP Photo/Marta Lavandier
Foto: AP Photo/Marta Lavandier

Alkaraz razbio Italijana, pa zakazao spektakl sa Novakovim "bratkom"

27. mar. 2024. 07:28

Španski teniser Karlos Alkaraz zadržao se manje od sat ipo na terenu u Majamiju u meču protiv Italijana Lorenca Musetija, koji je dobio sa 2:0 u setovima, rezultatom 6:3 i 6:3.

Oglas

Alkaraz je do pobede u osmini finala stigao relativno lako, uzevši u prvom setu brejk Musetiju već u prvom gemu.

U drugom setu vodila se izjednačena borba sve do osmog gema, koji je, na servis Musetija dobio Alkaraz, poveo sa 5:3 i potom rutinski priveo meč kraju.

Alkaraz će se u četvrtfinalu sastati sa Bugainom Grigorom Dimitrovim, koji je pobedio Huberta Hurkača u osmini finala.

Bugarski teniser je meč dobio posle dva sata i 40 minuta rezultatom 2:1 u setovima, 6:3, 3:6, 7:6.

Meč je odlučen u taj-breku na pomalo bizaran način, jer je važan poen Hurkač izgubio zbog toga što je patikom dotakao mrežu iako je prethodno taj poen rešio u svoju korist.

Dimitrov je blizak sa najboljim teniserom ikada, Novakom Đokovićem, koji ga naziva nadimkom "bratko".







BONUS VIDEO Novak oduševio i Bila Gejtsa







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare