Krunić

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo turnira u Astani u Kazahstanu.

Ona je u prvom kolu turnira pobedila britansku igračicu Kejti Bulter posle velike borbe u tri seta i preokreta – 3:6, 6:3, 7:5.

Meč je trajao dva sata i 18 minuta. Krunić je u prvom setu ispustila svoj servis u šestom gemu i to nakon što nije realizovala brejk loptu u petom.

Imala je Srpkinja šansu da anulira zaostatak već u sedmom, ali je opet propustila brejk šanse, ovog puta tri, pa nije mogla da preokrene u prvom setu.

U drugom je sve rešila u šest gemova kada je dvaput uzimala servis protivnici i povela 5:1. Bulter je uspela da vrati jedan brejk, ali je izgubila set.

Tokom trećeg je viđena najveća borba. Nijedna od igračica više nije bila sigurna na svom servisu, pa su ga obe ispuštale po dvaput do 4:3 za Bulterovu.

Međutim, tek što su se malo stabilizovale, Krunić pravi ključni brejk u 11. gemu i prolazi dalje na turniru. Podsećamo, ona je stigla iz kvalifikacija, a sledeća rivalka joj je bolja iz okršaja Kaje Juvan i Gretje Minen.

BONUS VIDEO: Đoković u poseti piramidama u Visokom