Nemački teniser Aleksandar Zverev izgubio je od Davida Gofana u meču trećeg kola mastersa u Monte Karlu.

Jedanaesti nosilac bio je bolji od petog u dva seta sa 6:4 i 7:6 (7) za sat i 52 minuta tenisa.

Gofan će u narednom kolu igrati protiv Danijela Evansa koji je u trećoj rundi bio bolji od Novaka Đokovića.

Posle uspeha protiv Čilića i Čekinata, Belgijanac je i protiv Zvereva pokazao da mu šljaka u kneževini Monako odgovara, iako je Zverev krenuo nešto ubedljivije.

Propustio je brejk šanse u četvrtom gemu, ali ih je onda i spasavao u petom. Gofan je u sedmom napravio brejk vredan prvog seta.

Poveo je 4:3, a onda odservirao za vođstvo u meču. U drugom setu obojica su igrala stabilnije na svojim servisima.

Zato je samo Zverev imao šanse da u tom delu igre uzme servis protivniku u šestom gemu, kada je Gofan triput spasao šansu za brejk, a onda u taj-brejku na nijansu prošao dalje.

Da podsetimo, u četvrtak je svoj meč su odigrali i Cicipas i Garin i Grk je pobedio 6:3 i 6:4, dok je Davidovič-Fokina savladao Luku Puja 6:2 i 7:6.