Komentar koji je pokrenuo diskusiju.

Amerikanac Noa Lajls osvojio je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Lajls je pobedio ličnim rekordom od 9,83 sekundi, što je najbolji rezultat na svetu u ovoj sezoni.

Isto je uradio i na trci na 200 metara, a jednom izjavom na konferenciji posle velikog uspeha naljutio je mnoge NBA zvezde.

Lajls je istakao da kada košarkaši u NBA ligi osvoje titulu, nisu prvaci sveta kako oni sebe nazivaju, već samo Amerike.

„Znate šta me najviše boli, jeste kada gledam finale NBA lige i vidim da igrači imaju oznaku „Svetski prvak“ na čelu. ‘Svetski prvak čega? Sjedinjenih Američkih Država?“, kroz osmeh je rekao Lajls.

Zbog toga su ubrzo stigli i odgovori mnogih NBA zvezda među kojima su Kevin Durent, Devin Buker, Eron Gordon, Tajus Džouns, Judonis Hezlem i mnogi drugi.

Najokrutniji bio je Durent koji je poručio: „Molim vas, nek mu neko pomogne“. Sa druge strane saigrač Nikole Jokića, Eron Gordon bio je blaži: „Šta god, pobedio bi ga u trci na 200 metara“.