Bravo, momci.

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Egipta nakon preokreta sa 3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16) u 3. kolu kvalifikacija za Olimpijske igre.

Naši momci su doživeli veliki šok kada su ubedljivo izgubili prvi set, ali su u nastavku zaigrali sjajno i obezbedili bitnu pobedu.

Prvi set je bio za zaborav, Egipćani su dominirali od starta i sa nekoliko vezanih poena stigli su do vođstva.

Ipak, sve je brzo došlo na svoje, izabranici Igora Kolakovića su drugi set prelomili pred sam kraj. Pri rezultatu 21:19 vezali su četiri poena i tako izjednačili, dok su najbolji set odigrali nedugo zatim i sa čak 11 poena viška ga osvojili.

Pobedu su obezbedili već tokom polovine četvrtog seta kada su poveli 16:9, da bi do kraja mirno čuvali tu prednost.

Kao najefikasniji na utakmici izdvojio se Marko Ivović sa 14 poena, Uroš Kovačević se zaustavio na 13, a Dražen Luburić na 12 popena.

Srbija je u grupi B u kojoj je osam selekcija, a samo prva dva tima ostvaruju plasman na Olimpijske igre. Slovenija sada ima tri pobede i nijedan poraz, Srbija je na 2-1, SAD na 2:0, Japan i Turska imaju 1-1, Egipat je na 1-2, Tunis na 0-2 i FInska na 0-3.

Posle ovog meča, Srbija 4. oktobra igra od 6.00 protiv Finske, pa dva dana kasnije u 12.25 vreme protiv Japana.

Sedmog oktobra igramo protiv SAD u 9.00, pa za kraj 8. oktobra od 9.00 nastupamo protiv Slovenaca.