Rukometaši Srbije/Foto:Ivica Veselinov/Olimpijski komitet Srbije

Veliki uspeh za našu zemlju.

Rukometaši Srbije su, nakon rukometašica, obezbedili bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu pobedom nad Severnom Makedonijom 34:29. Ovim nastupom, naši sportisti završili su nastup na Mediteranskim igrama u Alžiru.

Ove Igre su bile izuzetno uspešne za Srbiju, a naši sportisti su okončali takmičenja sa 31 medaljom. U završnom bilansu, Srbija broji 13 zlatnih, sedam srebrnih i 11 bronzanih odličja.

Naši reprezentativci su prvi poveli i sve do 11. minuta igralo se gol za gol, a onda su Makedonci napravili razliku od tri pogotka u svoju korist.

Međutim, nisu se predavali rukometaši Srbije i 10-ak minuta pred kraj prvog poluvremena, uspeli su da stignu prednost, a onda da do kraja prvog dela utakmice i preokrenu rezultat. U drugom poluvremenu, reprezentativci Srbije igrali su čvrsto i sigurno čuvajući prednost koju su povećavali, pa su na polovini drugog dela meča imali prednost od pet golova.

Tu razliku su čuvali do kraja meča i time su obezbedili poslednju medalju za našu zemlju.