Vaterpolisti Radničkog pobedili su Novi Beograd 15:14 na gostovanju u drugom kolu Superlige.

Aleksa Ukropina je postigao sedam pogodaka za goste, a Novi Beograd nije uspeo da potvrdi ulogu favorita.

Novi selektor Srbije Uroš Stevanović je sa Radničkim odneo bodove iz glavnog grada posle neizvesnog i zanimljivog meča.

Novobeograđani su dobro otvorili meč i poveli sa 3:0, a u tom periodu je Dušan Mandić dao dva gola iz peteraca.

Radnički je uspeo da uhvati priključak preko Lukića, ali su tek sredinom druge četvrtine prišli na gol zaostatka vezanim pogocima Ukropine (6:5).

Najbolju priliku za izjednačenje imali su dva napada kasnije, kada nisu iskoristili igrača više, što je protivnik kaznio i ponovo pobegao – 9:6.

Ipak, zaostatak je u samom finišu poluvremena smanjio raspoloženi Ukropina, onda pogodio i u prvom napadu nastavka za 10:9.

Razbranio se i golman Lazar Dobožanov, pa je Radnički konačno došao do izjednačenja sredinom treće deonice, golovima Stanojevića i Ukropine 11:11, posle čega je usledio i preokret u režiji centra Josipa Vrlića – 12:11.

U poslednju četvrtinu se ušlo nerešenim rezultatom, a Radnički je ubrzo opet poveo, golom Miloša Ćuka.

Uspevao je Novi Beograd još dvaput da poravna rezultat, ali je Ukropina svojim potezima rešio meč.

Lukić, Janković i Vrlić su kod pobednika imali po dva gola, dok je u poraženom timu prednjačio Nikola Jakšić sa tri pogotka.

BONUS VIDEO Savić iznenadio sve: Agonija završena, odluka da Mandić ne igra nije moja