Vozač Jamahe Fabio Kvartararo pobedio je na trci koja je vožena za Veliku nagradu Portugala.

Aktuelni svetski prvak je na stazi Portimao došao do pobede vremenom 41 minut, 39,611 sekundi.

Drugo mesto iza Francuza zauzeo je njegov sunarodnik i vozač Pramak rejsinga Žoan Zarko, dok je treći završio vozač Aprilije, Španac Aleš Espargaro.

Na prvoj poziciji u šampionatu nalazi se Kvartararo sa 69 bodova, koliko na drugom mestu ima Aleks Rins iz Suzukija, koji je trku okončao na četvrtom mestu.

Treći je Espargaro sa 66 bodova, dok je dosadašnji vodeći Enea Bastijanini (Gresini rejsing) četvrti sa 61, pošto nije uspeo da završi trku.

Naredna trka u Moto GP šampionatu vozi se za Veliku nagradu Španije u Heresu, 1. maja.