Fudbaleri Remsa, čiji gol brani Predrag Rajković, ostvarili su prvi pobedu u Ligi 1 tek u osmom kolu, savladavši Monpelje u gostima s ubedljivih 4:0 (3:0). Ali, sve ono što se izdešavalo na terenu i te kako je uticalo na konačan rezultat, koji je krajnje neočekivan.

Monpelje je bezbrižan na sredini tabele sa 11 bodova i očekivalo se da bude uzbudljiv takmičarski meč s poslednjeplasiranim Remsom, kojem ove sezone apsolutno ništa ne polazi za nogom.

Stvari su krenule povoljno da se odvijaju po Rajkovićevu ekipu već na samom startu. Centralni defanzivac domaćih Hilton zaradio je direktan crveni karton već u sedmom minutu zbog prekršaja koji je skrivio u svom šesnaestercu.

Dia je bio siguran s bele tačke, da bi ponovo pogodio posle samo 180 sekundi za vođstvo od 2:0. Tada je bilo jasno da Rems ide ka prvom trijumfu, koji je potvrdio Mbuku pogotkom u 30. minutu.

A, onda se u finišu prvog poluvremena dogodio nesportski potez Damjana Le Taleka u 41. minutu.

Bivši vezista, a po potrebi štoper, koji je pružao odlične partije u dresu Crvene zvezde, u padu je, sa zemlje nogom udario u međunožje Delora, zaradivši direktan crveni.

Kako i ne, jer to nije ličilo na fudbalski potez, već klasičan kung-fu udarac.

Ostao je Monpelje s dvojicom fudbalera manje na terenu, pa Remsu nije bilo teško da konačno osvojio prva tri boda u Ligi 1.

Konačnih 4:0 postavio je Dia u 56. minutu.