Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Igokee u meču 12. kola ABA lige rezultatom 85:65.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su pravu katastrofu na gostovanju Igokei, što se moglo naslutiti već nakon pet minuta igre.

Nisu crveno-beli mogli ništa da pogode, još manje da odbrane, pa je, nakon što su poveli 6:5, usledio strmoglav pad, Igokea serijom 14-0 stigla do 19:6, a prvu četvrtinu dobila 25:16.

Uprkos pokušajima da trgne svoje igrače, Dejan Radonjić nije uspevao da pronađe pravu postavu, dok su kod domaćina gotovo svi bili raspoloženi za igru, pre svih Fundić, koji je bio nerešiva enigma pod košem Zvezde.

Za to vreme, igrači iz Beograda su mašili čitav obruč, imali su čak pet er-bolova, pa je u drugoj deonici Igokea ubacila ponovo 25 poena, Zvezda četiri manje u odnosu na prvu (12), i na poluvremenu imala minus od 22 poena.

Umesto jače odbrane, Zvezda je u trećoj četvrtini nastavila da igra mlako, u napadu bezidejno, a Igokea nastavila da kažnjava greške gostiju, pa su imali domaći i 30 poena višla (73:43), da bi na kraju crveno-beli uspeli da smanje razliku na 20 poena, 85:65.

Nakon ove utakmice Zvezda je ostala na devet pobeda uz dva poraza, koliko ima i Igokea.

Igose je predvodio Karmajkl sa 14 poena, Klemons je dodao 13 a Fundić osam, dok je u Zvezdi Volden brojao do 10, koliko je dodao i Dobrić.

ABA liga, 12. kolo

Igokea – Crvena zvezda 85:65 (25:16, 25:12,  21:15, 14:22)

Dvorana: Laktaši

Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Mario Majkić

Igokea: Vulić 5, Klemons 13, Atić 10, S. Simanić 0, Jošilo 7, Talić 11, Ilić 4, Pot 9, Voler 4, Karmajkl 14, Fundić 8, Kondić.

Crvena zvezda: O’Brajant 8, Hol 2, Volden 10, Uskoković 1, Davidovac 9, Lazić 0, Rit 2, Dobrić 10, Jagodić-Kuridža 6, B. Simanić 3, Kuzmić 7, Kolom 7.

Kraj

Pobeda Igokee, 85:66.

39′ Kasno je za preokret

Talić je poslao loptu u aut, Zvezda je u kakvom-takvom naletu, ali je premalo vremena ostalo do kraja. Igokea pred pobedom.

38′ Zvezda se približila

Pogodio je prvo Dobrić uz faul, potom nakon skoka u napadu i Davodovac, pa crveno-beli imaju zaostatak od 21 poena, 82:61.

Ima li izlaza iz krize?

36′ Kuzmić uz faul

Centar Zvezde precizan je iz reketa uz prekršaj, pogodio je slobodno bacanje, 82:57.

35′ Volen iz kontre

Konačno dobra odbrana Zvezde, Volden je realizovao kontru, da bi u narednon napadu Boriša Simanić pogodio trojku, pa je Zvezda prišla na -28.

34′ Karmajkl zakucava

Očajna je odbrana Zvezde, Karmajkl ponovo zakucao, a Kuzmić napravio faul u napadu. Voler pogađa dvojku, 80:49.

33′ Nastavlja se potop…

Prvo je Jagodić Kuridža pogodio zicer nakon asistencije Hola, da bi odmah potom dobra odbrana donela dobar napad, ali je O’Brajant loše reagovao, napravio grešku, pa je propala šansa da se dodatno priđe.

32′ Domaći na +31

Zvezda se odbranila, a Hol pogodio sa poludistance. Pukla je potom odbrana Zvezde, Talić protutnjao i pogodio uz faul Hola, 76:45.

32′ Jošilo pogađa za dva

Igokea na 30 poena prednosti, 73:43. Očajna igra Zvezde u napadu se nastavlja.

Počinje završnih 10 minuta

Zvezda u pokušaju da ublaži poraz.

Kraj treće četvrtine

Igokea razbija crveno-bele…

30′ O’Brajant smanjuje razliku

Uskokovićeva asistencija, Zvezda na -26. U narednom napadu Jagodić Kuridža je prilikom borbe za poziciju faulirao Ilića, a on pogodio oba bacanja, 71:43.

Težak posao je pred Dejanom Radonjićem

Utisak je da je i novi Zvezdin trener svestan toga.

29′ O’Brajat smanjuje razliku

Asistencija Uskokovića, O’Brajant pogađa horog, 67:40.

28′ Očajni O’Brajant…

Novi težak šut, još teži promašaj… 67:38.

27′ Dobrić ne pogađa za tri

Iako je ostalo više od deset minuta do kraja utakmice, čini se da je sada već jasno da je Zvezdi potrebno čudo kako bi preokrenula.

26′ Igokea rešeta

Nova trojka, crveno-beli na -28!

25′ Atić za tri

Raspala se igra Zvezde, sa druge strane Atić je pogodio svoju drugu trojku, 63:38.

24′ Trojka Pota

Igokea odlazi na 24 poena prednosti.

23′ Opet Atić…

Uspela je Zvezda još jednom da se odbrani, ali umesto napada Kuzmiću je, nakon pritiska Atića, Jošilo ukrao loptu a Klemons pogodio za tri.

23′ Vezane trojke crveno-belih

Pogodili su prvo Dobrić pa Davidovac, Zvezda na -18.

Greška Davidovca

Mogli su crveno-beli nakon sjajne rakcije Kuzmića u odbrani da smanje vođstvo domaćih, ali je Atić ukrao loptu Davidovcu i lako poentirao.

Počinje treća četvrtina

Prvi napad ima Igokea.

Strelci

Igoku predvodi Karmajkl sa 12 poena, Klemons ima 10, dok je kod Zvezde Volden ubacio osam, a Kolom jedan manje.

Šta kaže statistika?

Igokea šutira 75 posto (18/24), dok je Zvezda na očajnih 30 posto šuta iz igre (11/36). Posebno loše Zvezda šutira za tri poena, tek tri pogođene od 18 šuteva. Igosi imaju šest asistencija više (13-7), tri skoka više (16-13)… Zvezda ima prednost jedino u ukradenim loptama, četiri naspram tri domaćeg sastava.

Kraj prvog poluvremena

Igokea je na obe četvrtine postigla po 25 poena, i na odmor ide sa 22 poena viška, 50:28.

19′ Igokea ima 22 poena viška

Prošetao se reprezentativac Srbije Stefan Pot kroz Zvezdinu odbranu i lagano položio, 46:26. Novi konfuzan napad Zvezde nije Kolom završio trojkom, dok je sa druge strane Atić nakon skoka u napadu ispravio promašaj Pota i svoju ekipu odveo na +22, 48:26-

17′ Pot maši oba bacanja

Zvezda je imala šansu da smanji razliku, ali je Volden promašio trojku a Jagodić Kuridža napravio faul u napadu.

Navijači imaju svoje teorije zašto crveno-beli ovako loše šutiraju

17′ Serija er-bolova

Šta se dešava Zvezdinim igračima? Listi košarkaša koji su promašili čitav obruč pridružio se i Jagodić Kuridža. Fauliran je potom Kuzmić, ali je promašio oba penala. Uskoković faulira Karmajkla nakon minijature Klemonsa, 42:25.

15′ Kuzmić uz faul

Pogađa Zvezdin centar uz prekršaj Jošila, ali nije iskoristio slobodno bacanje, uzvratio je Fundić novim poenima, a košem Klemonsa domaći su otišli na 16 poena viška, 41:25.

14′ Jagodić Kuridža za dva

Uhvatio je krilni centar Zvezde Kuzmićev promašaj i pogodio horog. Nakon novih poena Fundića Kolom je sa druge strane pronašao Voldena, a bivši igrač Partizana pogodio trojku. Uzvratio je Voler sa poludistance.

13′ Igokea na +15

Igra crveno-belih se raspala, ne mogu ništa da pogode igrači Zvezde, pa je O’Brajant pogodio centar table pri šutu za tri poena. Sa druge strane, precizni su bili Jošilo za tri i Fundić, pa je Radonjić zatražio novi tajm-aut, 33:18.

Najlepši potez prve četvrtine – Karmajklovo zakucavanje

11′ Fundićeva minijatura

Prvo je uhvatio loptu nakon promašaja Talića ispred O’Brajanta, a potom i poentirao. Uzvratio je Amerikanac nakon promašaja Koloma.

Počinje druga četvrtina

Prvi napad ima Igokea, Zvezda u presingu.

Kraj prve četvrtine

Igokea za sada bolja, crveno-bele ne služi šut, 25:16.

10′ Razmena trojki

Prvo je Talić pogodio sa distance preko O’Brajanta, da bi Kino Kolom uz zvuk sirene vratio Zvezdu na jednocifren minus, 25:16. Tim rezultatom je okončana prva četvrtina.

10′ Kolom se upisao

Lep potez i koš preko Fundića, 22:13.

9′ Novi er-bol

Nakon Davidovca i Dobrića, čitav obruč je promašio i Džoni O’Brajant pri šutu za tri poena.

8′ Trojka Voldena

Sa osam metara pogađa Volden za 19:11, nadovezao se i O’Brajant realizacijom zicera, pa su crveno-beli uspeli da priđu na 19:11.

7′ Raste prednost Igokee

Domaći na 19:6 nakon promašenog zicera O’Brajanta i zakucavanja Karmajkla.

7′ Serija domaćih 10-0

Igokea vodi 15:6.

6′ Tajm-aut Radonjića

Nakon što je Dobrić promašio čitav obruč, a Igokea iz kontre poentirala, novi trener crveno-belih je zatražio minut odmora.

6′ Klemons ponovo precizan

Nova trojka domaćih, Igokea ima 10:6.

5′ Istekao napad crveno-belih

Predugo je Volden držao loptu, pokušao u samoj završnici da pronađe Uskokovića, ali se mladi plej Zvezde spetljao i nije stigao da šutira.

4‘ Volden pogađa za dva

Zvezda vodi 6:5.

3′ Dobrić za dva

Promašio je prvo šut za tri, ali je nakon Kuzmićevog skoka u napadu i asistencije uspeo da položi i vrati prednost svom sastavu. Ipak, Karmajkl je iskoristio pad koncentracije i vratio vođstvo domaćinu, 5:4.

2′ Problem za crveno-bele

Lazić je za dva minuta napravio dva faula.

2′  Kuzmić se upisao

Zvezda je povela sa 2:0 košem svog centra iz riketa, ali je Igokea preko Klemonsa stigla do preokreta, 3:2.

1′ Prvi napad ima Zvezda

Nisu poentirali, pošto je Jagodić Kuridža napravio grešku u koracima.

Dobro došli na prenos meča 12. kola ABA lige između Igokee i Crvene zvezde na portalu Nova.rs!