Košarkaši Zenita uspeli su da savladaju Barselonu u četvrtom meču plej-ofa Evrolige, rezultatom 76:61 i izbore se za odlučujući peti meč.

Za razliku od prethodnih duela koji su obilovali neizvesnošću i dramom, u ovom je ruski tim razbio Barselonu već posle tri četvrtine kada je stekao ogromnih 26 poena prednosti.

Zenit je odigrao gotovo savršenu utakmicu u svim segmentima, od odbrane do napada, a koliko su bili dobri najbolje svedoči podatak da je Barselona samo jednom smanjila na jednocifrenu prednost tokom meča.

Barselona je tek u četvrtoj četvrtini pokazala znake života, ali je bilo previše kasno za preokret.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je serijom 11:1 uspela da se približi na 63:51 na nešto manje od pet minuta pre kraja, međutim, domaći su imali spreman odgovor i bez većih poteškoća utakmicu su priveli kraju.

Pengos je bio najefikasniji sa 22 poena, uz 8 asistencija, Aleks Pojtres je zabeležio 12, a Ostin Holins i Tarik Blek po 11 poena.

Nik Kalates sa 19 poena je bio najefikasniji kod gostiju, Kori Higins je dodao 13, a Kajl Kjurik 8.

Pobednik ovog duela će na završnom turniru igrati sa boljim iz duela Efesa i Real Madrida gde će takođe odlučivati peti meč.