U četvrtak, 5. juna, Partizan gostuje u Podgorici, gde će protiv ekipe Budućnosti započeti finalnu seriju ABA lige.
Duel u dvorani „Morača“ počinje u 21 čas, dok je drugi susret zakazan za subotu, 7. jun, na istom mestu u isto vreme.
Crno-beli su do finala stigli pobedom u odlučujućem, trećem meču polufinala protiv Dubaija, dok je Budućnost obezbedila plasman u završnicu eliminisavši Crvenu zvezdu, u seriji koja je takođe odlučena u majstorici.
Tokom ligaškog dela sezone, Budućnost je odnela pobedu u oba međusobna susreta sa Partizanom — u Beogradu rezultatom 90:97, a u Podgorici 81:77.
Uoči početka finalne serije, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:
„Prva utakmica u finalnoj seriji je, naravno, veoma važna. Motivacija, želja, glad i kontrola emocija ključni su faktori u svakoj finalnoj seriji, tako će biti i ovog puta.“
O predstojećem duelu govorio je i Ajzea Majk:
„Očekuje nas još jedna borba. Izgubili smo od njih u oba meča u ligaškom delu sezone. Dokazali su da su dobar tim, ali mi moramo da odradimo naš posao. Fokusirani smo kao cela ekipa i idemo do trofeja“.