Foto KK Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra savladali su Split u meču 13. kola ABA lige rezultatom 61:59, po četvrtinama 11:10, 19:22, 14:15, 17:12.

Nije viđena preterano kvalitetna košarka u dvorani „Krešimir Ćosić“, o čemu dovoljno govori i podatak da je samo jednom ekipa prebacila 20 poena u četvrtini (Split u trećoj, ubacili 22), što je jedini put da su prebacili 15, dok je Zadro to uspelo u dva navrata – u drugoj su brojali do 19, a u trećoj do 17.

Ipak, čak i veoma skroman učinak u napadu bio je dovoljan za pobedu nad Splićanima, koji su u prvoj i četvrtoj deonici ubacili ukupno 22 poena.

Splićani su bili u odličnoj poziciji, pošto su početkom završnih deset minuta imali i sedam poena viška, 52:45, ali je od tog momenta usledio žestok pad. Razigrao se Dominik Mavra, pogodio za dva, potom asistirao Domagoju Vukoviću za tri poena (52:50), da bi od rezultata 54:54 Džastin Karter vezao pet poena za 59:54, a pobedu je potvrdio sa penala.

Uspeli su gosti da smanje, ali ne i da naprave preokret, pošto je Šeron Šorter prvo pogodio trojku za 61:59, ali je njegov šut za trijumf na dve sekunde pre kraja završio van obruča.

Splitu je ovo bio 11. poraz u sezoni, uz dve pobede, dok je Zadar stigao do četvrte pobede i napravio veliki korak ka opstanku.

Mavra je kod domaćeg tima ubacio 19, Karter poen manje, dok je u Splitu najbolji bio Šorter sa 13 poena.