Košarkaši Bajerna poraženi su od Baskonije u 29. kolu Evrolige rezultatom 79:71 i na taj način prekinuli niz od tri uzastopne pobede.

Ekipi Andree Trinkijerija nije bila dovoljna još jedna dobra partija srspkog reprezentativca Vladimira Lučića koji je bio među najboljim igračima na parketu.

Prvo poluvreme proteklo je u zanimljivoj i izjednačenoj borbi. Baskonija je imala dva poena prednosti nakon prve četvrtine, ali je Bajern to nadoknadio u drugoj pa se na poluvreme otišlo uz rezultat 32:32.

Tim Duška Ivanovića susret je prelomio u trećoj četvrtini koju su dobili sa 15 razlike i u kojoj su Bajernu dopustili svega 12 poena.

Bavarci su u poslednjem periodu zaigrali bolje, u jednom trenutku došli i na -6 razlike ali su Baskijci lako odbili nalet i do kraja rutinski sačuvali prednost.

Baskoniju su predvodili sa po 15 Akile Polonara, Rokas Gidraitis i Toni Jekiri. Alek Peters i Luka Vildoza dodali su po 11.

Na drugoj strani, kod gostiju se istakli Džalen Rejnolds sa 18, Vladimir Lučić sa 17 (šest skokova i jedna asistencija) i Vejd Boldvin sa 13 poena.

Ovom pobedom Španci su ostali u trci za plasman u plej-of i sa skorom od 15-14 zauzimaju 10. mesto dok je Bajern u ovom trenutku na petoj poziciji sa učinkom od 18 pobeda i 11 poraza.