Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Žalgiris u meču 29. kola Evrolige rezultatom 89:62 i tako nastavili seriju pobeda u elitnom takmičenju.

Micić i ekipa su susret protiv Žalgirisa na svom parketu dočekali nakon šest vezanih pobeda, i već u prvoj četvrtini pokazali da je cilj da ta serija bude još produžena.

Litvanci su poveli sa 4:2 preko Tomasa Volkapa, i to je bilo sve od njih na ovom meču. Vasilije Micić je trojkom na 3:03 pre kraja prve četvrtine odveo svoj tim na 10 poena viška (22:12), prvu deonicu su završili sa 14 poena prednosti (26:12), a pitanje pobednika su rešili već u narednoj koju su dobili 23:16 i sa +21 ušli u drugo poluvreme.

Kako nisu pokazali nameru da uspore, i treću deonicu su dobili ubedljivo, 27:20, pa je poslednja bila formalnost.

Efes je ovom pobedom stigao do skora 18-10 i nalaze se na trećem mestu tabele Evrolige, uz odloženi meč protiv Makabija, pa a od definitivnog mesta među osam najboljih deli ih još jedan trijumf.

Reprezentativni plej Srbije je meč završio sa 17 poena, jednim manje od Šejna Larkina, dok je kod Žalgirisa Grigonis ubacio 14.

Sa druge strane, Žalgiris je ovim porazom svoje šanse da se nađe u četvrtfinalu sveo na minimum, s obzirom na to da imaju skor 15-14, tri poraza više od osmoplasiranog Zenita, koji, doduše, ima i utakmicu manjka.