Neobične scene u NBA ligi.

Ponekad promašaj protivničkog igrača značii mnogo više za domaće navijače nego što izgleda na prvu loptu.

Četiri minuta i 11 sekundi pre kraja utakmice u Finiksu, gde su domaći Sansi savladali LA Kliperse 123:109 i izjednačili seriju prvog kola plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige na 1:1, nastao je delirijum u dvorani. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac ga je izazvao promašajima sa linije slobodnih bacanja.

Pri rezultatu 113:104 hrvatski centar koji igra za Kliperse se našao na liniji slobodnih bacanja. Promašio je prvo, a potom uz galamu i pritisak domaćih navijača i drugo bacanje kada je nastao delirijum.

Razlog je ugovor koji Sansi imaju sa lancem restorana brze hrane „Chick-fil-A“, koji je inače specijalizovan za sendviče sa piletinom. Pravilo je da ako igrač protivničke ekipe promaši dva vezana bacanja u poslednjoj četvrtini utakmice, svi gledaoci u dvorani dobijaju besplatan sendvič.