Jovana Nogić, košarkašica reprezentacije Srbije, dobila je žestok udarac u završnici druge četvrtine utakmice 2. kola kvaifikacionog turnira za plasman na Svetsko prvenstvo protiv Australije.

U toku je bio pretposlednji minut druge četvrtine kada su Australijanke krenule u napad.

Nogićeva je čuvala jednu od najboljih igračica iz ekipe rivala, Stef Talbot, dok su još uvek bile ispod koša Australije. Nakon što je lopta izvedena, Talbot je pokušala da se oslobodi, da bi potom reprezentativka Srbije završila na parketu.

Sudije su prvobitno dosudile faul za Nogićevu, ali su ubrzo prekinule igru i nakon konsultacija i pregledanog snimka donele odluku da košarkašica koja nastupa u ženskoj NBA ligi za Sijetl Storm bude izbačena sa meča.

Srbija je inače protiv Australije pobedom 78:71 došla do mesta na Svetskom prvenstvu koje će od 22. septembra do 1. oktobra 2022. godine biti održano upravo u Australiji, i to u Sidneju.