Košarkaši Igokee savladali su Split na svom parketu rezultatom 87:68 i tako došli do 13. pobede od početka sezone.

Utakmicu su bolje otvorili Splićani, koji su preko Roka Lenija Ukića, Marina Marića i Tonija Perkovića stigli do 15:9, i ostali su uegalu do ulaska u poslednji minut igre, kada je Stefan Pot pogodio za 21:17.

Već sredinom druge četvrtine Igokea je stigla do osam poena viška (34:26), a potom serijom 12-0 i do 46:26, dok su na poluvreme otišli sa 48:31.

Najviše koliko su uspeli igrači Igokee da priđu jeste na minus od 12 poena (71:59, sredinom poslednje deonice), ali ne i da ugroze prednost rivala, pa je Igokea na kraju došla do ubedljive pobede.

Ekipa iz Aleksandrovca je tako došla do 13. pobede i napravila korak ka jednom od prva četiri mesta na tabeli pred plej-of, dok je Split osmi sa skorom od pet pobeda i 12 poraza.

Najefikasniji kod pobednika bio je Edin Atić sa 15, ispred Marka Jošila sa 14, odnosno Dalibora Ilića i Entonija Klemosa sa po 12 poena, dok je u Splitu Sani Čampara brojao do 13.