Košarkaši Anadolu Efesa poveli su 2:0 u finalnoj seriji turske Superlige, pobedom nad Fenerbahčeom 95:73.

U prvom meču je bilo čak 40 poena razlike za Efes, koji je tek nešto manje bio ubedljiv ovog puta.

Još jednu odličnu partiju pružio je Vasilije Micić, ali je efikasniji od njega bio Rodrig Buboa.

Buboa je ubacio 27 poena za pobednički tim, Micić je bio strelac 23 poena i imao je po sedam skokova i asistencija.

Kris Singlton je imao 15 poena, dok su u timu Fenera Nando De Kolo i Marko Gudurić bili bolji od ostalih sa 14, odnosno 13 poena.

De Kolo je imao po šest skokova i asistencija, a Gudurić po pet uhvaćenih lopti i uspešnih dodavanja.

Slično kao i u prvom meču, Fener se držao tokom prvog poluvremena, a onda je pao u završnici.

Utakmicu je po lošem obeležila i tuča Krisa Singltona i Meliha Mahmutoglua, koji su se pesničili u četvrtoj četvrtini i bili izbačeni.

Nekonstantnost je koštala tim žuto-crnih koji su od minus četiri posle 20 minuta igre, u trećoj četvrtini uspeli da izjednače na 43:43.

Od tog trenutka stvari kreću nizbrdo po tim Marka Gudurića i Igora Kokoškova, ali su do tuče i dalje imali priključak.

Tek u četvrtoj četvrtini Efes je probio deset poena prednosti i do kraja uvećavao razliku. Naredni meč se igra za dva dana.