Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče u prvoj utakmici finala turskog plej-ofa sa 111:71.

Bek Efesa Vasilije Micić odigrao je veoma dobro i ubacio je 19 poena, a istakao se posebno i jednom atraktivnom asistencijom.

Šejn Larkin je predvodio Efes sa 23 poena, dok je u timu Igora Kokoškova prednjačio Melih Mahmutoglu sa 19 postignutih poena.

Prvi meč u finalnoj seriji do koje je Efes stigao pobedom nad Bešiktašom u tri utakmice, a Fener trijumfom nad Pinar Karšijakom, odigran je u dvorani „Sinan Erden“.

Fener se držao u egalu tokom prve polovine meča, ali ga je veliki pad u nastavku skupo koštao.

Na poluvremenu je bilo 43:40 za Efes, a baš u drugoj deonici Micić je izveo fantastično dodavanje iza leđa za lagano kucanje saigrača.

Od treće četvrtine kreće horor žuto-crnih koji su primili 37 poena, a dali samo 11 za deset minuta.

U tom periodu je meč i rešen, a do kraja je samo uvećana razlika koja je na kraju iznela 40 poena. Drugi meč se igra za dva dana, a domaćin je opet Efes.