Zvezdu čekaju tri vezana gostovanja, iz Nemačke će autobusom na meč sa Primorskom

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 7. kolu Evrolige na gostovanju Bajernu 74:59 (18:14, 15:17, 22:20, 19:8).

Izabranici Saše Obradovića bili su ravnopravan rival tokom tri četvrtine susreta sa Bavarcima, ali ih je vrlo loš pristup u četvrtoj deonici i samo osam poena za 10 minuta koštao ubedljivog poraza.

Četu Andree Trinkijerija predvodili su Boldvin i Vejler-Beb sa po 15 poena, a dvocifren učinak imao je i Vladimir Lučić. Na drugoj strani najefikasniji je bio O’Brajant sa 17 poena, a značajan doprinos pružio je još samo Volden sa pet poena manje.

Bajern je pobedom u „Audi domu“ prekinuo niz od tri poraza u međusobnim duelima sa Zvezdom i stigao do pete pobede u sedam evroligaških susreta ove sezone.

Sa druge strane, Zvezda je ostala na dve pobede uz četiri poraza.

Bajern – Crvena zvezda 74:59 (18:14, 15:17, 22:20, 19:8)

Dvorana: Audi dom.

Sudije: Petri Mantila, Emilio Perez, Tomaš Travicki.

Bajern: Vejler-Beb 15, Boldvin 15, Brej, Rejnolds 8, Tomas 4, Lučić 12, Flaćadori, Dedović 3, Zipser 4, Džonson 4, Sisko 3, Grant 6.

Crvena zvezda: Ročesti , O’Brajant 17, Hol 8, Volden 12, Lojd 9, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić, Teri 6.

Kraj utakmice 74:59!

Veoma loša igra u ofanzivi skupo je koštala crveno-bele, a poraz je još bolnijim učinila trojka Lučića uz zvuk sirene.

37′ Dobra odbrana Voldena, ali loša realizacija crveno-belih

Lomi se utakmica u Minhenu! Košarkaši Zvezde pokazali su nedostatak koncentracije u ključnim trenucima i propustili priliku da priđu rivalu na posed zaostatka – 63:59.

34′ Bajern održava prednost

Izabranici Andree Trinkijerija stigli su na maksimalnih plus osam, ali su Volden i О’Brajan odgovorili i smanjili zaostatak – 61:56.

Kraj treće četvrtine

Rivali igraju u naletima, a poslednju seriju imao je Bajern koji je treću deonicu završio uz ćetiri poena prednosti – 55:51.

27′ O’Brajant uz zvuk sirene

Raspoloženi Amerikanac je pogodio troju uz zvuk sirene i trenutno je na čak 16 poena – 42:46.

23′ Odgovor gostiju

Tajm-aut je urodio plodom pa su Beograđani uspeli da za dva minuta režiraju novi preokret – 38:39.

21′ Loše otvorena četvrtina Zvezde

Bajern je rano otišao na plus šest i tako primorao Sašu Obradovića da prekine seriju rivala tajm-autom – 37:31.

Kraj druge četvrtine

Ne jenjava neizvesnost u Minhenu. Lazić je nakon faula burno reagovao i zaradio tehničku. Tri slobodna bacanja iskoristio je Lučić i istopio vođstvo Zvezde. Usledila je nova greška gostiju pa je Bajern sa dva poena prednosti otišao na odmor – 33:31.

18′ Beograđani na plus pet

Dva iskorišćena penala Jagodić-Kuridže odvela zu zvezdu na pet poena prednosti što je ujedno i najveća razlika do sad – 26:31.

16′ Tehnička Trinkijeriju

Zvezda se budi, a situacija na terenu bila je povod za negodovanje Andree Trinkijerija koji je zaradio sudijsku opomenu – 24:27

14′ Ravnopravna borba

Lomi se rezultat. Rivali su od početka druge četvrtine na posed razlike, a uvodne minute ove deonice ukrasilo je sjajno zakucavanje O’Brajanta – 24:23.

12′ Prvi poeni Lojda

Uoči susreta u „Audi domu“ domaćin je poseban akcenat stavio na Džordana Lojda, najboljeg strelca Evrolige, a da je to učinio sa razlogom amerikanac je pokazao trojkom u uvodu druge deonice – 20:19.

Kraj prve četvrtine

Za samo minut Zvezda je ponovo dozvolila rivalu da veže dva dobra napada i odvoji se na plus četiri – 18:14.

9′ O’Brajant za izjednačenje

Mini-serijom od četiri koša Zvezdin Amerikanac je neutralisao vođstvo Bajerna – 14:14.

7′ Serija grešaka

Dva uzastopna napada crveno-belih završena su bez poena, ali to nemački tim nije uspeo da kazni pa je već ceo minut rezultat 14:10.

4′ Sjajan odgovor Hola

Lengston Hol je sa dve vezane trojke na idealan način uzvratio domaćinu – 9:8.

2′ Dve trojke Bajerna

Domaćin je trojkama Boldvina i Granta na odličan način otvorio susret – 6:2.

UTAKMICA JE POČELA

20.25 Trinkijeri: Zvezdina pobeda nad CSKA nam je opomena

Andrea Trinkijeri, trener košarkaša Bajerna, pohvalio je tim Crvene zvezde uoči njihovog okršaja u Evroligi.

“Osnažili su tim sa tri veoma dobra košarkaša prethodnih nedelja. Za nas će ovo biti, do sada, fizički možda i najzahtevniji meč jer Zvezda igra veoma agresivno i sa mnogo energije. Imaju veliki broj igrača u rosteru i pobedili su protiv CSKA – to je dokaz kvaliteta. Biće to teška utakmica, moraćemo da pariramo njihovoj energiji u napadu i odbrani. Otuda ćemo morati da podignemo nivo igre”, jasan je italijanski stručnjak.

20.20 Obradović: Poštovanje prema rivalu

Svi igrači Crvene zvezde su spremni za utakmicu sa jednim od najprijatnijih iznenađenja ovosezonske Evrolige.

“Nisu igrali domaće prvenstvo, spremaju se za Evroligu, da se opravdaju ti dobri rezultati. Imam veliko poštovanje prema radu Trinkijerija koji je ostavio pečat ovde. Znaju šta rade, imaju i glavu i rep, igraju čvrsto, sigurno da će biti teška utakmica za nas gledajući i težak raspored pred nama. Više ćemo učiti iz utakmica nego iz treninga, ali sama utakmica može nam dati neke odgovore o statusu ekipe”, rekao je Saša Obradović pred duel sa Bavarcima.