Borac vs Crvena zvezda Foto:Borac/Dusko Radisic

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Borac u Čačku 66:54 u zaostalom meču 25. kola ABA lige.

Zvezda se propisno izduvala i namučila protiv Čačana i tek je u četvrtoj četvrtini uspela da slomi Borac velikom serijom 20:1.

Najefikasniji je kod pobednika bio Ostin Holins sa 16 poena, Aron Vajt je imao 11, a Dejan Davidovac devet. Na drugoj strani se istakao Marko Pecarski sa 14 poena.

Zvezdi je ovo 23. pobeda u sezoni, a Borac nije uspeo da napravi iznenađenje, iako je tokom treće deonice imao seriju 14:0 i poveo sa osam poena razlike.

Prvo poluvreme bilo je više praznik antikošarke, nego košarke. Ni jedni ni drugi nisu igrali kako mogu.

Oba tima su gubila lopte, niko se posebno šuterski nije isticao i sve se svodilo ko će manje da pogreši.

Tek je pred kraj poluvremena Stefan Marković malo promenio sliku trojkama i korektnom odbranom.

Borac je počeo meč serijom od pet poena i nagovestio da će Radovan Đoković, Marko Pecarski i ostali biti težak „zalogaj“ za tim Dejana Radonjića.

Umesto toga, crveno-beli iz Beograda su se brzo vratili poenima Arona Vajta i Ostina Holinsa i preokrenuli su na 6:5.

Od tog trenutka, sredinom prve četvrtine, do njenog kraja igralo se manje-više poen za poen.

Neefikasnih deset minuta Zvezda je završila u plusu 15:13, da bi do poluvremena svoj višak malo uvećala.

I to je uspela tek trojkom Markovića za 34:28, pošto su Pecarski i Aleksa Novaković dotle držali Borac u priključku.

Jedinu pravu energiju uz Stefana je u Zvezdi u tim trenucima imao Holins koji je bio jedini dvocifren na parketu u obe ekipe.

Drugo poluvreme počelo je serijom Borca od devet poena. Pecarski, Ilija Đoković i Ivan Marinković su začas pretekli Beograđane, a Dejan Radonjić je morao da traži tajm-aut.

Agonija crveno-belih se nastavila do isteka petog minuta te deonice. Ni pored izgubljenih lopti Borca, ni pored slobodnih bacanja Kalinića, ništa nije pomagalo.

Sve dok Holins trojkom nije posle šest i po minuta zaustavio seriju Borca na 14:0.

Čačani su imali 42:34 kada je Holins pogodio trojku, nadovezao se Marković, pa onda trojkom i Davidovac za egal minut pre kraja trećeg perioda.

Kuzmić je nastavio gde su spomenuti stali, pa je Zvezda na početku četvrte četvrtine produžila seriju na 12:0 i vodila je 46:42.

Ta serija je do trojke Nemanje Todorovića iznosila čak 20:1, a jedini pogodak je za sedam, osam minuta između treće i četvrte četvrtine postigao Radovan Đoković sa linije penala.

Zvezda je do kraja održala svoju prednost, pošto je počeo da pogađa i Vajt, što iz ofanzivnih skokova, što iz otvorenih šuteva.

Borac – Crvena zvezda 54:66 (13:15, 15:19, 14:10, 12:22)

Hala: Dvorana Borac; Sudije: Dragojević, Pecelj, Vesković

Borac: Sanadze 2, Hejl 3, Pecarski 14, Marinković 5, Novaković 7, R. Đoković 8, Todorović 6, Čarapić 7, Ćurčić 0, I. Đoković 2.

Crvena zvezda: Volters 2, Dobrić 2, Holins 16, Ivanović 4, Kalinić 2, Mitrović 2, Davidovac 9, Lazarević 6, Marković 8, Simonović 0, Kuzmić 4.

Borac - Crvena zvezda 54:66