Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Himkiju u utakmici 6. kola Evrolige 83:77.

Posle tri prilično ujednačene četvrtine koje su obeležile blage oscilacije oba tima, ruski predstavnik je bolje ušao u poslednju deonicu i na krilima Mekkoluma stigao do prve pobede posle pet evroligaških poraza.

Najraspoloženiji u redovima domaćina bio je Mekkolum sa 23 poena, dok je Crvenu zvezdu predvodio Lojd sa pet manje.

Zvezda posle pet odigranih susreta ima dve pobede i tri poraza, a naredni rival izabranika Saše Obradovića biće Bajern, 6. novembra u Minhenu.

Himki – Crvena zvezda 83:77

Himki: Šved 15, Mekkolum 23, Tima 9, Karasev 2, Zajcev 3, Monro 9, Odinokov, Voronov, Buker, Jerebko 8, Bertans 3, Majki 11.

Crvena zvezda: O’Brajant 14, Ročesti 7, Hol 4, Volden 11, Lojd 18, Davidovac, Lazić 5, Dobrić 2, Simonović, Jagodić-Kuridža 4, Kuzmić 8, Teri 4.

Kraj Meča! Zvezda je pretrpela treći evroligaški poraz – 83:77

Neobjašnjiv pad u igri Beograđana uticao je na ishod susreta pa je Himki posle pet poraza upisao i prvi trijumf.

36′ Nova trojka Mekkoluma

Himki se probudio i izgleda sve bolje u završnici susreta – 74:66.

34′ Zvezda sve dalje od pobede

Trojka Mekkoluma odaljila je Beograđane od novog trijumfa i promorala Sašu Obradovića da zatraži tajm-aut – 66:60.

31′ Trojka za trojkom

O’Brajant je trojkom otvorio četvrtinu, ali je Mekkolum odgovorio mini-serijom od pet poena – 63:60.

Kraj treće četvrtine 58:57

Nastavljaju se oscilacije oba tima, a pobednik će definitivno biti odlučen tek u poslednjih 10 minuta.

26′ Himki bez koša iz igre

Šest minuta treće deonice domaćin ne uspeva da postigne poene osim sa linije penala – 48:53.

24′ Pola koša prednosti za Zvezdu

Traje rezultatska klackalica u Rusiji – 48:49.

22′ Ravnopravna borba

Vrlo ujednačeno izgledaju rivali na početku treće deonice. Jedine poene postigao je Lojs sa linije za slobodna bacanja – 44:43.

Kraj druge četvrtine

Uspavanu igru crveno-belih Himki je naplatio poenima pa je na odmor otišao uz plus četiri – 44:40

19′ Himki ponovo vodi

Oscilira igra rivala u Rusiji, pa je domačin ponovo uspeo da dođe do vođstva – 42:40.

15′ Beograđani održavaju prednost

Pogocima Džordana Lojda crveno-beli drže rivala na dva poseda razlike – 26:30.

12′ Novi poeni O’Brajanta

Novajlija u crveno-belim redovima prvi poen je upisao sa linije penala u prvoj četvrtini, a učinak je popravio već na početku druge deonice –  22:24.

Kraj prve četvrtine

Pogocima Ročestija sa penala Zvezda je završila prvu deonicu – 19:22.

7′ Zvezda se probudila

Odlično igraju izabranici Saše Obradovića koji su potpuno preokrenuli rezultat – 13:18.

4′ Lojd održava korak

Sa pet poena Lojd predvodi Crvenu zvezdu u uvodnim minutima susreta – 10:6

2′ Bolji start domaćina

Posle prvog poena Zvezde, Himki je serijom 7:0 stigao do šest poena prednosti – 7:1.