Košarkaši Crvene zvezde demonstrirali su silu protiv Krke u petom kolu ABA lige, pobedivši rezultatom 88:62. Crveno-beli su nastavili savršen niz, i sada imaju pet od pet u regionalnom takmičenju.

Kaznena ekspedicija Saše Obradovića imala je problema sa slabašnom Krkom samo u prvoj četvrtini, gde su gosti velikim brojem faulova i seckanjem igre uspevali da održavaju koliko-toliko zaostatak.

Adin Vrabac je bio raspoložen za igru, pa je s dve trojke uspeo da održava ekipu u životu u toj prvoj deonici 18:15.

Ipak, već u drugoj četvrtini stvari su došle na svoje mesto. Zvezda je pregazila Krku, napravila je u jednom trenutku seriju 16:3 i Slovencima više nije bilo povratka u meč.

Crvena zvezda – Krka 88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“.

Crvena zvezda: Dobrić 14, Volden 13, Brajant 11, Lojd 10, Jagodić-Kuridža 8, Davidovac 7, Hol 7, Simonović 6, Ročesti 3, Teri 2, Kuzmić 2, Rit 1.

Krka: Vrabac 13, Skifić 11, Barič 9, Vučetić 6, Kamfor 6, Stipčević 3, Rebec 3, Skedelj 3, Stergar 2.

Debitant u ABA ligi O’Brajant ubacio je 11 poena, od čega najveći broj upravo u drugoj četvrtini, dok je u trećoj usledila „eksplozija“ Ognjena Dobrića, koji je šutirao do tog trenutka trojke 4 od 4. Na kraju je Dobrić i bio najefikasniji akter meča sa 14 poena i dve asistencije, a podršku je imao u Koriju Voldenu koji je ubacio 13 poena.

Zvezda je na kraju slavila pobedu s ubedljivh 88:62, i vratila se na prvo mesto na tabeli, dok je druga Igokea.

KRAJ UTAKMICE – ZVEZDA RAZBILA KRKU 88:62

Crveno beli su demonstrirali silu u petom kolu ABA lige. Zvezda je nastavila savršen niz, sada ima 5 od 5 u regionalnom takmičenju.

38′ – RASTE PREDNOST ZVEZDE – 82:52

Crveno-beli koji su na papiru bili favoriti, u potpunosti su to opravdali na parketu u Beogradu.

Debitant u ABA ligi O’Brajant postigao je 11 poena u dosadašnjem toku meča. Svaki igrač Crvene zvezde postigao je bar poen protiv Krke.

34′ – DOBRIĆ NE STAJE – 75:49

Posle dve trojke, upisao je i dva poena Ognjen i tako stigao do 15. poena, čime je najefikasniji akter meča.

32′ – SERIJA TROJKI OGNJENA DOBRIĆA – 73:46

Još jedna dobra šuterska partija Crvene zvezde devet trojki iz 20 pokušaja.

Ognjen Dobrić ubacio je treću trojku i odveo Zvezdu na „plus 24“. Već sledeći napad pogodio je ponovo za tri poena, nateravši Anzulovića da zove upomoć tajmaut. Dobrić šutira četiri od četiri za tri poena.

POČELA JE POSLEDNJA ČETVRTINA

KRAJ TREĆE ČETVRTINE – 67:46

Nastavili su crveno-beli da melju rivala, i treću deonicu su rešili u svoju korist. Ovoga puta rezultatom 23:17

Odužila se treća četvrtina, trajala je duže od 30 minuta, pre svega zbog velikog broja faulova.

29′ – TROJKA ROČESTIJA – 67:46

Sedma trojka Zvezde, pogodio je Tejlor Ročesti za 21 poen razlike.

27′ – ZVEZDA NA „PLUS 19“ – 60:41

Krka ne može da prati žestok tempo koji je nametnuo favorizovani domaćin. Pokušali su Slovenci da izbace Zvezdu iz ritma, čestim faulovima, ali je to moralo da stane krajem druge četvrtine.

25′ – TROJKE SIMONOVIĆA I LOJDA

Rafalna paljba košarkaša Zvezde naterala je Anzulovića da traži tajmaut.

Posle Simonovića i Lojd je pogodio trojku, kao i dodatno slobodno bacanje – 56:38. Džordan Lojd je prvi dvocifreni košarkaš Zvezde na ovom meču.

24′ – OBRADOVIĆ UZEO TAJMAUT

Krka je bolje otvorila treću četvrtinu 9:5. Smanjili su prednost na prihvatljivih „minus“ 11, što je bio razlog da Obradović zatraži kratku pauzu.

22′ – SERIJA KRKE 4:0

Adin Vrabac je izveo najlepši potez na utakmici do sada, efektno je zakucao i smanjio prednost Zvezde – 44:33.

19.07′ – POČELA JE TREĆA ČETVRTINA

20′ – KRAJ DRUGE ČETVRTINE – 44:29

Pregazili su crveno-beli slovenački tim u drugoj deonici, koju su rešili u svoju korist rezultatom 26:14.

Dvocifrenu prednost stekli su serijom 16:3, a čak sedam poena upisao je debitant Džoni O’Brajant.

18′ – ZVEZDA SE ODLEPILA – 38:25

Poeni O’Brajanta, zatim i trojka Ognjena Dobrića pod faulom, uslovili su da tim Saše Obradovića od na „plus 13.

17′ – Džoni O’ Brajant precizan s penala – 33:25

Amerikanac koji je protiv Krke upisao prve minute za Crvenu zvezdu, postigao je već pet poena.

16′ – TROJKE ČUVAJU KRKU

Košarkaši Krke su u drugoj četvrtini postigli dve trojke i trenutno imaju „minus pet“ u odnosu na Zvezdu.

Uspeli su da pogode i jednu dvojku, pa su serijom 5:0, prišli na svega tri razlike 26:23.

12′ – Buđenje Zvezde i Krke

I dok u prvoj četvrtini u uvodna tri minuta nije bilo koša, u nastavku je za dva minuta „palo“ čak osam.

11′ – Volden pogađa trojku

Na povratni pas Terija, Volden je povisio rezultat na 21:15.

18.26′ – POČELA JE DRUGA ČETVRTINA

KRAJ PRVE ČETVRTINE – 18:15

Košarkaši Crvene zvezde u ne preterano sadržajnih 10 minuta u dvorani „Aleksandar Nikolić“ imaju tri poena prednosti.

Crveno-beli imaju problema s realizacijom, što potvrđuje 30 odsto procenta šuta iz igre i čak četiri izgubljene lopte. Ipak, nepogrešivi su s linije penala.

S druge strane, Krku u „životu“ drži Adin Vrabac, koji je postigao šest poena.

9′ – Krka i dalje odoleva Zvezdi – 14:14

Nejc Barič je pogodio za novo izjednačenje u srpskoj prestonici.

7′ – Davidovac polaže

Crvena zvezda vodi 12:8 posle lakih poena Dejana Davidovca.

5′ – Kuzmić iz odbojke, pa Barič za tri poena – 7:5

4′ – ZAKUCAVANJE VRAPCA

Adin Vrabac postigao je prve poene za Krku – 5:2

3′ – LOJDOV RAFAL

Tek posle 152 sekunde Lojd je s linije penala postigao prve poene. Posle toga usledila je i njegova trojka.

3′ – BEZ KOŠA

Neverovatna serija promašaja na obe strane.

18′ – UTAKMICA JE POČELA

17.59′ – MINUT ĆUTANJA

Utakmica u „Pioniru“ počela je minutom ćutanja zbog smrti mitropolita Amfilohija Radovića, kao i Luke Macanovića, ekonoma KK Mornar.

17.55′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan blog uživo. S nama možete da pratite sve promene na utakmici 5. kola ABA lige u kojoj crveno-beli dočekuju Krku.