Košarkaši Igokee pobedili su Partizan sa 90:84 u utakmici 5. kola ABA lige koja je odigrana u dvorani u Laktašima.

Ovo je četvrta uzastopna pobeda izabranika Dragana Bajića i treći poraz crno-belih u regionalnom takmičenju.

Na utakmicu u Laktaše Partizan je stigao bez trenera Vlada Šćepanovića, kojem se uprava zahvalila na saradnji, pa je tim u ovom meču predvodio trener juniora, Milivoje Lazić.

Utakmica je počela u boljem ritmu gostujuće ekipe koja je posle svega minut i po igre stekla prednost od 7:0.

Start je obeležilo isključenje trenera domaće ekipe Dragana Bajića koji je prvo dobio tehničku grešku da bi potom sudije Juras, Porobić i Milojević rešili da ga isključe.

To je zvanično bilo najbrže isključenje na jednoj utakmici u popularnom regionalnom takmičenju.

Bez obzira na to, Igokea je brzo došla do daha, uspela je da u potpunosti preokrene rezultat i prvu četvrtinu reši u svoju korist sa 26:21.

Tokom druge deonice imali su i deset poena prednosti, 31:21, ali je Partizan ponovo zaigrao bolje.

Crno-beli su u finišu druge četvrtine stigli i da povedu, 43:41, ali su poenima Karmajkla i Pota sa linije bacanja košarkaši Igokee stigli do 45:43 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavila se ta rezultatska klackalica i u trećoj i četvrtoj četvrtini.

Nijedan tim nije uspevao da se rezultatski odlepi, smenjivali su se u vođstvu, da bi se, logično ušlo u neizvesnu završnicu.

Mogli su i jedni i drugi do pobede u finišu, ali su im zadrhtale ruke, pa je na kraju bilo 79:79 i ušlo se u produžetke.

Čini se da je nesportski faul Godića u trećem minutu produžetka uticao na krajnji ishod, tada je Igokea došla do šest poena prednosti, 88:82.

Uspeli su da sačuvaju tu prednost i na kraju stignu do velikog trijumfa.

U timu Igokee najefikasniji je bio Džejmi Karmajk sa 27 poena, Voler je dodao 17, a Klemons 14. U timu Partizana nemanja Gordić je postigao 19, a Rade Zagorac 17 poena.

Detalje sa utakmice u Laktašima mogli ste da pratite uz naš blog uživo.

…………

Igokea – Partizan 90:84 (26:21, 19:22, 14:12, 20:24, 11:5)

Dvorana u Laktašima. Sudije: Juras, Porobić, Milojević.

Igokea: Klemons 14, Atić 5, Jovanović 3, Jošilo 7, Talić, Ilić, Pot 6, Voler 17, Karmajkl 27, Fundić 5, Kondić.

Partizan: Miler-Mekintajer 9, Mika 4, Zagorac 17, Pejdž 8, Dangubić 7, Gordić 19, S. Janković, Angola, Veličković 8, N. Janković 2, Tomas 6, Trifunović 4.

PRODUŽETAK:

45′ Pobeda Igokee, 90:84

Nemanja Gordić je smanjio prednost domaćina na 88:84. karmajkl je pogodio, 90:84. Kraj meča, pobeda Igokee, 90:84.

44′ Plus 6 za Igokeu

Voler ne pogađa trojku na 1:22 do kraja. Tajm-aut za Partizan. Mekintajer je pokuđao sa distance, neuspešno.

43′ Nesportski faul Gordića

Gordiću je dosuđen nesportski faul nad Markom Jošilom na 2:37 do kraja. Jošilo je pogodio bacanja za 88:82. Veličković je potom napravio faul u napadu.

42′ Gordić iskoristio bacanja, Voler trojku

Jovanović je iskoristio jedno bacanje za Igokeu, 80:79. Potom Karmajkl pravi faul, tri bacanja za nemanju Gordića. Iskoristio je sva tri bacanja. Potom trojka Volera, 86:82.

41′ Promašaji na startu produžetka

Dobra odbrana crno-belih u prvom napadu Igokee u produžetku. Gordić s druge strane ne pogađa za tri poena…

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ Imamo produžetke!

Karmajkl sad pravi faul, Gordić je pogodio 77:76. Iz dodatnog bacanja na 20 sekundi pre kraja je promašio…Usledio je faul nad Atićem, na 18.6 do kraja…On je iskoristio bacanja, 79:76.

Veličković je na deset sekundi pre kraja pogodio trojku za 79:79! Karmajkl i Dangubić nisu iskoristili šuteve koje su imali u tih desetak sekundi i imamo – produžetak!

39′ Dangubić za izjednačenje, ali Karmajkl….

Poeni Dangubića, plus dodatno bacanje koje koristi, izjednačeno je, 74:74. Ipak, Džeki Karmajkl uspeva da pogodi uz faul Veličkovića, pogodio je i dodatno bacanje, 77:74. Lazić je zatražio tajm-aut.

38′ Peta za Rašona Tomasa

Rašon Tomas je završio meč, peta lična za njega. Karmajkl je pogodio 2+1, 74:69. Zagorac je uzvratio, 74:71.

37′ Trojka Jošila

Marko Jošilo pogađa trojku za Igokeu, pre odlaska na tajm-aut, 71:69.

36′ Gordić se snašao odlično

Gordić pogađa pod koše, 68:69. Godrić je dobio i dodatno bacanje…

34′ Nesportski faul Ilića

Rade Zagorac je morao na klupu, dobio je nezgodan udarac u predelu lica, morao je na klupu, pa je suđen nesportski faul Iliću. Partizan je smanjio na 64:63. Ipak, Karmajkl postiže 17. poen, 66:63.

32′ Prva trojka Mekintajera

Mekintajer je pogodio prvu trojku, smanji na 61:58, ali je Igokea odmah postigla koš za 63:58.

TREĆA ČETVRTINA

30′ Prednost Igokee

Serija promašaja u finišu treće četvrtine, na kraju, Igokea ima četiri poena prednosti, 59:55.

28′ Klemons i Fundić precizni

Antoni Klemons je pogodio za 55:55, a onda Stefan Fundić za 57:55.

27′ Sad vode crno-beli

Veličković se ušunjao pod koš, pogodio za 51:53. Fundić je uzvratio dobrim ulaskom pod koš i poenima za 53:53, ali je Mika iz poluhoroga doneo opet prednost gostima, 53:55.

25′ Trojka Veličkovića

Trojka Veličkovića za 49:49. Mika nije pogodio u narednom napadu Partizana, ali ni Jovanović sa druge strane.

23′ Minimalna prednost Igokee

Nešto bolji početak crno-belih u drugom poluvremenu. Igokea ima poen prednosti, 47:46.

DRUGA ČETVRTINA

20′ Poluvreme, koš razlike za Igokeu  (45:43)

Mekintajer je faulirao pota na 4.1 sekundi do odlaska na poluvreme. Pot sa linije bacanja pogađa oba bacanja, a Mekintajer ne uspeva da pogodi trojku uz zvuk sirene. Poluvreme, koš prednosti za Igokeu, 45:43.

19′ Partizan opet poveo

Neizvestan finiš druge četvrtine, Partizan je poenima Dangubića poveo sa 43:41.

18′ Partizan izjednačio

Serija poena Partizana kojitrojkom Zagorca  stiže do izjednačenja, 39:39. Imamo novi tajm-aut.

15′ Novi poeni Pejdža

Markus Pejdž pogađa novu trojku za 33:29. Potom je napravio drugu ličnu grešku, a sa linije penala Stefan Fundić koristi jedno od dva bacanja, 34:29.

13′ Pejdž vraća Partizan

Markus Pejdž pogađa trojku za Partizan koji je smanjio na 31:26. Tajm-aut za domaći tim.

12′ Igokea na +10

Najveća razlika do sada u korist ekipe iz Lakšata, 31:21.

11′ Klemons rešeta

Entoni Klemons je postigao treću trojku, 29:21. Veličković je potom bio neuspešan sa distance.

PRVA ČETVRTINA

10Trojke za kraj prve deonice

Voler je pogodio trojku za 23:16, najveća prednost domaćina od početka. Uzvratio je poenima Zagorac, 23:18. Atić se rešio da proba za tri, pogodio je, 26:18. Četvrtina se završila trojkom Nemanje Gordića, 26:21.

9′ Flouter Pota

Pot je iz floutera pogodio za 18:16, potom je asistirao Jovanoviću za zakucavanje i 20:16.

7′ Trojka Klemonsa, ali i Zagorca

Entoni Klemons je postigao već drugu trojku za tim iz Laktaša, 16:11. Uzvratioi je istom merom Rade Zagorac, 16:14.

6′ Fundić u ritmu

Fundić je doneo prvu prednost Igokei, 11:9. Karmajkl je postigao poene za 13:11, prethodno je Janković postigao koš za Partizan.

5′ Igokea izjednačila

Karmajkl smanjuje na 4:9, njegov četvrti poen (4:9). S druge strane, Trifunović je postigao četiri, Miler Mekintajer tri poena.

Serija dobrih napada domaćina donela im je izjednačenje, 9:9.

4′ Dobar start Partizana

Odličan start crno-belih koji su poveli sa 7:0.

2′ Isključen Bajić!

Neverovatno, posle samo 90 sekundi igre sudije su zbog prigovora isključile trenera Igokee Dragana Bajića! Rekord u ABA ligi. Partizan je poveo sa 4:0.

20.00 Meč je počeo

Krenula je utakmica u Laktašima.

19.55 Veličković zna težinu posla

Kapiten crno-belih Novica Veličković svestan je težine zadatka u meču sa Igokeom.

„To je gostovanje koje nije nimalo lagano. Ne znam kada smo tamo odigrali sa njima laganu utakmicu. Imaju izuzetno dobar tim. Među prvima su krenuli da sastavljaju ekipu za ovu sezonu. Znamo dosta igrača i njihove kvalitete“, rekao je za klupsku televiziju.