Košakšaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita u meču 16, kola Evrolige rezultatom 98:69.

Slabo je Zvezda ušla u meč, Pengos je pogodio tri trojke, pa je nakon četiri minuta igre rezultat bio 11:2 za domaće.

Nisu uspevali igrači Saše Obradovića da pogode ništa u napadu, slabo je funkcionisala odbrana, imali su čak pet izgubljenih lopti, a na 1:10 pre kraja prve četvrtine košem Gudaitisa Zenit je otišao na 15 poena prednosti, 27:12, dok je prva četvrtina okončana 30:12.

Preko Pojtresa i Berona Zenit je nakon tri minuta igre u drugoj četvrtini stigao do maksimalnih +24 (40:16), ali to kao da je razbudilo crveno-bele. Predvođeni Ognjenom Dobrićem, izabranici Saše Obradovića su malo po malo topili razliku, a serijom 10-0 u završnici uspeli da priđu na 11 poena minusa.

Nada je potrajala samo pet minuta, pošto je Kej Si Rivers vezao tri trojke, a Rusi serijom 14-0 stigli ponovo do 20 poena razlike. U nastavku meča izabranici Saše Obradovića nisu uspeli da se vrate u meč, i kad se otvarala prilika Zvezdini košarkaši su u napadu pravili neshvatljive greške, dok je u napadu Rivers briljirao, ubacio sedam trojki iz osam pokušaja i predvodio ruski sastav do važne pobede.

Rivers je ubacio 23 poena, Pengos 17, Beron 13 a Gudaitis 12, dok je kod Zvezde O’Brajant imao 13, a jedini dvocifreni bio je Davidovac sa 10 poena.

Evroliga, 16. kolo:

ZenitCrvena zvezda 98:69 (30:12, 12:25, 12:17, 29:15)

Dvorana: Sibur arena

Sudije: Radović, Mogulkoc, Aliaga.

Zenit: Rivers 23, Zaharov 3, Pengos 17, Fridzon, Holins, Tomas 7, Beron 13, Puškov, Zubkov 9, Pojtres 7, Pontika 7, Gudaitis 12

Crvena zvezda: O’Brajant 13, Hol, Volden 8, Uskoković 7, Davidovac 10, Lazić 3, Rit 2, Dobrić 9, Simonović 4, Jagodić Kuridža 4, Kuzmić 4, Kolom 5

Kraj

Zenit ubedljiv, 98:69.

37′ Zenit bez faula

Koliko loše je Zvezda igrala pokazuje i to što Zenit u poslednjoj četvrtini za sedam minuta nije napravio faul! Što se terena tiče, Zubkov i Volden su razmenili po trojku, 93:63.

36′ Sedma trojka Riversa

Zenit vodi 90:60, Volden faulira Ponitku u napadu, Rusi imaju šansu da dodatno ponize crveno-bele…

34′ Rivers razbija Zvezdu

Šest trojki pa prodor za dva, 20 poena i maksimalnih +26, 82:56. Smanjio je O’Brajant, ali je Pojtres sa druge strane iskoristio sjajan pas položio, a trojkom Ponitke Zenit je otišao na 29 poena viškam 87:58.

32′ Faul u napadu, trojke Riversa

O’Brajant se kretao u bloku i napravio prekršaj, sa druge strane Rivers pogađa dve trojke za redom 80:56.

31’Riversova trojka, da li je kraj?

Zenit ima +20, na Riversa se nadovezao i Tomas, pa je rezultat 74:54.

Počinje poslednja četvrtina.

Prvi napad ima Zvezda – i odmah poklonjena lopta. Ovog puta Kolom je pogrešio…

30′ Kolom za tri!

Pogađa Španac, čini se uz faul, ali su arbitri ostali nemi. Zvezda je na minusu od 15 poena.

Da li su navijači digli ruke?

Crveno-beli se nalaze pred novim porazom, Zenit ima 16 poena viška nakon prvih poena Kina Koloma u Zvezdinom dresu, a navijači polako gube strpljenje…

28′ Davidovac za tri

Deseti poen Zvezdinog krila, treća trojka na meču za crveno-bele. Zenit na +16.

26′ Davidovac za dva, Jagodić Kuridža uz faul!

Prvo je Davidovac pogodio za dva, a zatim dobru odbranu Zvezde Kori Volden krunisao asistencijom za Jagodića Kuridžu koji je pogodio uz faul, ali nije uspeo da iskoristi penal, 63:46.

25′ Pet minuta Zvezdinog očaja

Ušli su crveno-beli uvereni da mogu do preokreta, ali umesto toga više od pet minuta nisu postigli nijedan poen, dok je Zenit ubacio 14, pa opet ima preko 20 poena viška, 63:42.

24′ Greši Volden…

Odbranili su se crveno-beli, O’Brajant je poslao loptu ka Voldenu, a Amerikanac krenuo u napad pre nego što je ona stigla do njega. Lopta je pripala Zenitu, a Rivers trećom trojkom povećao prednost svog tima, 59:42.

24′ Ponovo Rivers…

Promašaj Voldena kaznio je Rivers novom trojkom pa domaći imaju 14 poena viška, 56:42.

22′ Lazić!

Zvezda je na -8 nakon što je Lazić ostao sam i pogodio šut za tri poena! Uzvratio je odmah Kej Si Rivers trojkom, a na koš O’Brajanta uzvratio je Gudaitis, 53:42.

21′ Razmena faulova u napadu

Volden sa jedne, Pengos sa druge…

Počinje treća četvrtina

Zenit ima prvi napad.

Poluvreme

Crvena zvezda na odmor ide sa minusom od 11 poena, što je sjajan rezultat, s obzirom na to da su Rusi imali čak 24 poena prednosti u jednom momentu. Za sada, crveno-bele predvodi Ognjen Dobrić, koji je ujedno bio i ključni faktor u prilasku.

20′ Volden dodatno smanjuje

Pogodio je Zvezdin Amerikanac četiri sekunde pre kraja poluvremena, crveno-beli su na -11! Moglo je i još, ali je Simonović promašio trojku nakon greške igrača Zenita. Ipak, lopta je završila na obruču.

20′ Sjajni Dobrić

Odlična odbrana, potom dobar napad gostiju, nakon faula nad O’Brajantom i pogodaka sa penala crveno-beli su na -13, 48:35! Pojtres je napravio faul u napadu, crveno-beli imaju šansu još da priđu!

19′ Zvezda se vraća u život!

Dobrić lepim prodorom smanjuje razliku na podnošljivih -15. Ostalo je još 1:10 do kraja, dovoljno da razlika ode još malo dole.

18′ Kuzmić!

Četvrti poen centra Zvezde, nakon što se sjajno snašao ispod koša i položio, pa je razlika „samo“ 19 poena. Zbkov je promašio trojku, ali je Kuzmić u borbi za poziciju faulirao Pojtresa, koji sa penala vraća Zenit na 20 poena razlike, 45:25.

Beron ponovo za tri

Amerikanac stiže do 11. poena, Zenit ponovo na maksimalnih +21. Uzvratio je Džoni O’Brajant sa poludistance, smanjio na 19 poena minusa, a Dobrić i Volden su dobrom odbranom vratili loptu u posed Zvezde.

Za crveno-bele večeras ne nastupa Džordan Lojd, ali najveći problem je odbrana. Zenit je za 16 minuta igre ubacio 44 poena – previše!

16′ Šta se dešava igračima Zvezde?

Loše reakcije, čak i u momentima kada je sve čisto. Uhvatio je loptu u odbrani Simonović, ali je Ponitka uspeo da mu je ukrade, nakon čega je fauliran od strane Uskokovića, Zenit ima 22 poena prednosti, 44:22.

15′ Zvezda konačno vezala dva napada

Pogodio je Dobrić sa penala jedno, zatim Simonović na asistenciju Davidovca i pivota, ali je Ponitka uzvratio trojkom, pa Zenit vodi 43:19.

14′ Dobrić na liniji za slobodna bacanja

Fauliran je Dobrić pri šutu, ali je pogodio samo jedno od dva bacanja, 40:17.

13′ Beron…

Zvezdina sedma izgubljena lopta, Beron pogađa trojku, 40:16 za ruski sastav.

11′ Riversov faul u napadu

Dobrić pogađa za dva, 33:14 za Zenit.

11′ Tri bacanja za Berona

Kori Volden je napravio faul, Beron ide na liniju za penale, Zenit ima +21.

Počinje druga četvrtina

Prvi napad ima Zenit.

10′ Katastrofalni crveno-beli

Ne ide Zvezdi ni u napadu ni u odbrani. Zenit je ubacio 30 poena, Zvezda samo 12, pa na kraju prvih 10 minuta imaju 18 poena prednosti.

8′ Zubkov uz malo sreće

Rusi imaju 10 poena prednosti, 28:12.

7′ Zvezda bez rešenja za Pengosa

Prošetao se Pengos i pogodio za dva, sa druge strane promašaj Jagodića Kuridže uhvatio je Uskoković i nakon ofanzivnog skoka položio. Zenit ima osam poena viška, 19:11.

6′ Dobrić sa penala

Zvezda prilazi na -5.

6′ Konačno trojka Zvezde!

O’Brajant precizan za tri, vraća Pengosovu trojku, pa domaći imaju sedam poena viška, 14:7.

4′ Nova trojka domaćih

Pengos precizan, Zenit ima devet poena prednosti, 11:2.

3′ Konačno Dobrić

Zvezda postiže prve poene preko Dobrića, mada se lopta jedva „ušunjala“ u koš. Uzvratio je Pengos, 8:2.

3′ Ne pogađa Zvezda ništa

Promašio je Davidovac za tri, zatim i Hol flouter, ali nisu poentirali ni igrači Zenita. Zvezda ima novi napad.

2′ Pengos za tri

Zenit nastavlja da pogađa spolja, ovog puta Pengos, 6:0 za domaće.

1′ Trojka Tomasa

Zenit je meč otvorio pogotkom van 6,75, domaći tim vodi 3:0.

Dobro došli na prenos utakmice 16. kola Evrolige između Zenita i Crvene zvezde na portalu Nova.rs!