Sve zanimljive detalje sa meča pratite u blogu Nova.rs

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP na gostujućem terenu u Železniku sa 84:99 u meču 17. kola ABA lige.

Zvezda nije briljirala na ovom susretu, ali je vezala i 34. pobedu protiv FMP-a, koji nikako nema lek za crveno-bele.

Trener Duško Ivanović nije bio zadovoljan mnogim detaljima na meču, poznato je da on voli da igra i na manji broj poena, ali je Zvezda imala tri neočekivana heroja.

Najbolji na terenu bio je Dalibor Ilić sa 16 poena i tri skoka za 20 minuta, dok je veliku pomoć imao i u Stefanu Lazareviću i Džonu Holandu, koji je konačno zablistao u dresu Zvezde.

Lazarević je bio „motor“ ekipe u prvom poluvremenu, pogodio je dve bitne trojke, a imao je 14 poena i četiri skoka.

Holand je odlično sarađivao sa Iliće, podelio mu je tri asistencije, a imao je i deset poena, od kojih su tri bile trojke.

Odličan je bio i Ognjen Dobrić sa 15 poena, a dvocifren je bio i Nemanja Nedović sa 10 za 16 minuta.

Paulijus Valinskas je imao 22 poena za FMP, vukao je ekipu tokom cele utakmice, ali nije mogao sam. Pravu pomoć je imao samo u Bou Biču, koji je imao 11 poena.

FMP je propustio mnogo prilika da ozbiljnije zapreti Zvezdi, koja je u ključnim momentima igrala dobru odbranu.

Zvezda je sada prva u ABA ligi sa skorom 15-1, dok je FMP na 12-5.

Crveno-beli u narednom kolu igraju protiv Igokee kod kuće, dok FMP ide na noge Budućnosti u Morači.

FMP je na početku igrao jaku odbranu, dok je na drugoj strani koristio rupe u odbrani i poveo sa 12:10. Zvezda je tada napravila seriju 0:7, a Zvezda je prvi period okončala sa pet poena prenodsti nakon dobrih poteza Lazarevića i Nedovića.

Holand je zablistao u drugoj deonici, Zvezda je došla do dvocifrene prenosti, ali je Raduljica imao lošu rolu, pa je sa tri faula za dva minuta brzo napustio igru. To nije mnogo uticali na crveno-bele, jer je i FMP propušta šanse da se priključi, a jedini raspoložen za nadigravanje bio je Valinskas. Upravo je Litvanac zatvorio pogotkom drugi period, a Zvezda je na pauzu otišla sa plus 12 – 42:54.

„Panteri“ su najviše pretili u trećem periodu, prišli su i na jednocifren minus, ali je Dbrić trojkom uzvratio, a onda je Holand vratio razliku na dvocifrenu. Sjajno je Zvezdin stranac kombinovao sa Ilić, koji je poentirao isključivo na asistencije saigrača, a crveno-beli su imala 66:78 na kraju trećeg perioda.

Zvezda je iskoristila loš napad FMP-a, a „probudio“ se i Filip Petrušev sa dve rampe i sedam vezanih poena u poslednjem periodu. Nedović Bič su razmenili trojke pred sam kraj utakmice, koju je sa četiri vezana poena zatvorio Šaranović – 82:97.

19.00 Partizan Mozzart Bet – Mornar

FMP – Crvena zvezda 84:99 (19:24, 23:30, 24:24, 18:21)

Dvorana: FMP Arena, Železnik, Beograd. Sudije: Marko Juras, Marko Pecelj, Miloš Hadžić.

FMP: Bič 11, Pavićević 6, Stepanović 2, Šaranović 8, Matović 5, Izundu 6, Vuković, Janković 6, Dženkins 7, Vujičić 3, Manojlović 8, Valinskas 22. Trener: Nenad Stefanović.

Crvena zvezda: Holand 10, Vildoza 2, Lazarević 14, Kampaco 6, Mitrović 8, Dobrić 15, Raduljica, Ivanović 2, Ilić 16, Nedović 10, Petrušev 9, Bentil 5. Trener: Duško Ivanović.

FMP - Crvena zvezda 84:99