teodosic asistencija virtus uniks

Srspki košarkaš Miloš Teodosić odigrao je vanserijsku partiju u prvom meču polufinala Evrokupa protiv Uniksa iz Kazanja.

Plejmejker Virtusa iz Bolonje ubacio je rivalima 27 poena (7/8 za dva, 2/8 za tri, 7/8 penali) i podelio pet asistencija uz još šest skokova.

Virtus je došao na korak do finala drugog po snazi evropskog takmičenja, a Teodosić je dirigovao igrom svoje ekipe atraktivnim dodavanjima, „izmišljanjem“ poena i sjajnim prodorima kroz odbranu.

Nekoliko takvih poteza se izdvojilo, a ljubitelji košarke dele ih po društvenim mrežama.

Jedan takav potez je Milošev prodor iz četvrte četvrtine kada je rezultat bio izjednačen na 64:64.

Teodosić je prošao između dvojice igrača Uniksa, skočio i onda iz koraka pogodio šut od table.

Čelnici Evrokupa izdvojili su sjajnu asistenciju iz iste četvrtine. Samo minut i po kasnije, Teo je od parketa poslao pas za Vinsa Hantera, a ovaj je lagano zakucao za 70:68.

On, Belineli i Hanter bili su akteri akcije kada je Teodosić poslao pas za Belinelija koji istrčava iz bloka, a Italijan onda pronalazi Hantera pod obručem.

Teodosić je pred kraj meča postigao i važnu trojku kojom je Virtus otišao na 78:72, nešto više od minuta pre kraja i time je praktično rešio meč u svoju korist.

Pred Virtusom je još najmanje jedna utakmica polufinala i ona se igra devetog aprila na gostovanju Uniksu.