Foto: Tanjug/AP Photo/Michael Dwyer

Nova uspešna nedelja za srpske košarkaše.

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće naredni meč 2. februara, 2023. godine protiv Grčke u kvalifikacijama za Mundobasket.

PROČITAJTE JOŠ

Nekolicina košarkaša će pokušati da dođu do dresa nacionalnog tima do tog momenta, a najbolji učinak među srpskim košarkašima imao je ponovo Nikola Jokić.

Pored njega u protekloj nedelji se istakao Vasilije Micić koji nastupa za Efes, ali i Dušan Ristić koji igra za Fuenlabradu.


NBA LIGA

Nikola Jokić (Denver Nagits)

Denver – Hjuston 129:113 (32 p, 12 sk, 8 as, 3 izg.l za 27 min).

Denver – Hjuston 120:100 (17 p, 9 sk, 12 as, 1 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 28 min).

Atlanta – Denver 117:109 (24 p, 6-3 za tri poena, 10 sk, 8 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 35 min).

Nju Orleans – Denver 121:106 (32 p, 16 sk, 9 as, 2 ukr.l, 4 izg.l, 1 bl za 37 min).

Boban Marjanović (Hjuston)

Denver – Hjuston 129:113 (3 p, 1 sk, 1 bl za 6 min).

Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)

Nju Orleans – Oklahoma Siti 105:101 (11 p, 4 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 27 min).

Oklahoma Siti – San Antonio 119:111 (5 p, 7 sk, 1 as, 2 izg.l, 1 bl za 18 min).

Minesota – Oklahoma Siti 128:135 (12 p, 8 sk, 1 as, 2 izg.l za 20 min).

ITALIJA

Vareze – Virtus Bolonja 100:108

Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 6 p, 2 sk, 14 as, 3 izg.l za 27 min.

ŠPANIJA

Tenerife – Fuenlabrada 97:72

Jovan Novak (Fuenlabrada) – 10 p, 4 sk, 7 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 31 min.

Dušan Ristić (Fuenlabrada) – 23 p (5-4 za tri poena), 8 sk, 1 as, 1 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 26 min.

Đirona – Breogan 66:73

Dušan Miletić (Đirona) – 2 p, 1 izg.l za 5 min.

Unikaha – Saragosa 104:78

Boriša Simanić (Saragosa) – 2 p, 4 sk, 3 izg.l za 13 min.

TURSKA

Anadolu Efes – Karšijaka 111:112

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 37 p (11-4 za tri poena), 3 sk, 8 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 45 min.

VTB LIGA

Uniks – CSKA 93:95

Nikola Milutinov (CSKA) – 11 p, 9 sk, 2 as, 1 izg.l za 33 min.

Dejan Davidovac (CSKA) – 2 p, 2 sk, 1 as za 16 min.

Avtodor – MBA Moskva 72:68

Rade Zagorac (Avtodor) – 10 p, 4 sk, 2 as, 5 ukr.l, 2 izg.l za 36 min.

GRČKA

Peristeri – Jonikos 96:67

Aleksa Radanov (Peristeri) – 6 p, 4 sk, 4 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 21 min.

AEK – Promiteas 73:70

Nemanja Dangubić (Promiteas) – 5 p, 3 sk za 21 min.

LITVANIJA

Lijetkabelis – Vulvs 92:96

Stefan Peno (Lijetkabelis) – 3 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 5 izg.l za 13 min.

ABA LIGA

SC Derbi – Crvena zvezda 76:92

Branko Lazić (Crvena zvezda) – 13 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l za 22 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda) – 2 p, 3 sk, 1 as za 22 min.

Nemanja Nedović (Crvena zvezda) – 16 p, 1 as, 1 ukr.l za 23 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda) – bez učinka za 5 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda) – 5 p, 4 sk, 2 as, 3 izg.l za 20 min.

Stefan Lazarević (Crvena zvezda) – 9 p (5-3 za tri poena), 3 sk, 1 as, 1 ukr.l za 15 min.

Filip Petrušev (Crvena zvezda) – 10 p, 4 sk, 1 bl za 27 min.

Partizan – Budućnost 106:77

Danilo Anđušić (Partizan) – 11 p, 1 sk, 2 as, 2 izg.l za 17 min.

Uroš Trifunović (Partizan) – 12 p, 3 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 20 min.

Marko Jagodić Kuridža (Budućnost) – 6 p, 1 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 27 min.

Mega – Borac 86:74

Nikola Đurišić (Mega) – 10 p, 2 sk, 5 as, 2 ukr.l za 26 min.

Aleksa Uskoković (Mega) – 2 p, 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 10 min.

Dragan Milosavljević (Mega) – 20 p (6-4 za tri poena), 11 sk, 4 as, 1 izg.l za 29 min.

KLS LIGA

Vojvodina – Sloboda 86:79

Dušan Beslać (Vojvodina) – 35 p (5-3 za tri poena), 7 sk, 2 as, 3 izg.l, 1 bl za 37 min.

EVROLIGA

Crvena zvezda mts – Virtus 83:74

Branko Lazić (Crvena zvezda) – 3 p, 1 as za 20 min.

Ognjen Dobrić (Crvena zvezda) – 20 p, 1 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 29 min.

Nemanja Nedović (Crvena zvezda) – 5 p, 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 13 min.

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda) – bez učinka za 4 min.

Luka Mitrović (Crvena zvezda) – 12 p, 5 sk, 3 as, 1 izg.l za 22 min.

Filip Petrušev (Crvena zvezda) – 4 p, 1 sk, 1 izg.l, 1 bl za 10 min.

Partizan – Valensija 96:100

Danilo Anđušić (Partizan) – 2 p za 7 min.

Uroš Trifunović (Partizan) – bez učinka za 4 min.

Anadolu Efes – Olimpijakos 82:71

Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 18 p (8-3 za tri poena), 9 sk, 9 as, 3 izg.l za 35 min.

Bajern – Makabi 98:89

Ognjen Jaramaz (Bajern) – 5 p, 1 sk, 5 as, 1 izg.l za 16 min.

Alba – Barselona 86:88

Nikola Kalinić (Barselona) – 7 p, 1 sk, 2 ukr.l, 1 izg.l, 1 bl za 24 min.

Baskonija – Milano 78:62

Vanja Marinković (Baskonija) – 6 p, 1 as za 21 min.

EVROKUP

Hapoel Tel Aviv – Budućnost 64:70

Marko Jagodić Kuridža (Budućnost) – 2 p, 6 sk, 3 as, 1 izg.l za 32 min.

Lijetkabelis – Cedevita 104:98

Stefan Peno (Lijetkabelis) – 2 p, 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 3 izg.l za 16 min.

Promiteas – Turk Telekom 83:98

Nemanja Dangubić (Promiteas) – 2 p, 1 izg.l za 11 min.

BONUS VIDEO Noć Nikole Jokića za istoriju – meč u kom je pao rekord Vilta Čemberlejna

Komentari

Svi komentari (0)