EPA-EFE/FILIP SINGER

Kakav je ovo meč! Ludnica na tribinama, "vatra" na terenu...

Košarkaška reprezentacija Španije igraće u finalu Evrobasketa, pošto je savladala domaćina Nemačku u Berlinu sa 96:91.

Španija je tokom utakmice imala i dvocifreni minus, ali je uspela da se vrati i na kraju slavi sa 96:91 nakon drame u završnici.

Lorenco Braun je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 29 poena i šest asistencija, dok je Vili Ernangomez dodao 14 poena.

U sastavu Nemačke najbolji je bio Denis Šruder sa 30 poena i osam asistencija, dok je Andreas Obst ubacio pet trojki iz osam pokušaja (15 poena).

U prvom poluvremenu bilo je mnogo rezultatskih preokreta, a nijedna ekipa nije uspela da ostvari osetnu prednost.

Španija je nakon prvih 10 minuta povela sa 27:24, ali su se Nemci serijom 14:0 vratili i preokrenuli na 46:41 u svoju korist.

Do kraja poluvremena uspeli su da održe prednost (51:44), a blistao je Šruder sa 19 poena u prvih 20 minuta.

Drugo poluvreme su takođe bolje otvorili Nemci, a imali su i 10 poena prednosti tokom trećeg peiroda – 71:61.

Ipak, Španci su se brzo probudili, nisu dozvolili da potonu, te su uz taktičke zamisli Serđa Skariola i uz česte promene u odbrani uspeli da se vrate.

U neizvesnoj zavšrnici su se pogađale trojke, lopta je uglavnom bila u Lorencovim rukama, a i braća Ernangomez su imala zapažene role. Maodo Lo i Obst su pogodili dve trojke u poslednjem minutu, ali su Španci bili sigurni u napadu, te su otišli u finale.

Borba za zlatnu medlaju biće na programu 18. septembra od 20.30, a sastaće se Španija i Francuska.

U duelu za bronzu istog dana od 17.15 igraće Nemačka i Poljska.

BONUS VIDEO Pešiću je bitniji od Jokića, a on obožava šah sa penzionerima i broj 12