Košarkaši Denver Nagetsa su ostvarili i šestu pobedu u nizu pošto su na gostovanju savladali Portland rezultatom 124:92.

Srpski centar Nikola Jokić igra je sa smanjenom minutažom pošto je na terenu proveo svega 26 minuta i za to vreme zamalo ostvario tripl-dabl, jer je meč završio sa osam poena, 18 skokova i 11 asistencija.

Naš košarkaš nije mnogo gledao ka košu niti mu se šutiralo i uputio je svega pet šuteva, a pošto je Denver od starta bio ubedljiv, nije želeo previše da se troši jer je igrao treći meč u četiri dana.

Ipak, ni to ga nije sprečavalo da se poigrava sa rivalima i izluđuje ih svojim potezima i asistencijama, da bi poslednju četvrtinu kompletno presedeo na klupi jer je Denver imao 25 poena prednosti.

Odlično je Jokića u poslednoj četvrtini menjao Demarkus Kazins, nekada jedan od najboljih centara lige koji je iskoristio odličnu minutažu i za 17 i po minuta ubacio 19 poena, a imao je i osam skokova i šest asistencija.

Džamajkl Grin sa 20 poena je bio najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Brin Forbs postigao 16 poena, a po 14 Eron Gordon i Džef Grin.

Desetkovani Portland bez povređenih Dejmijana Lilarda i Jusufa Nurkića nije mogao da se odupre kvalitetnijem rivalu. Anferni Simons sa 16 poena je bio najbolji kod domaćina. Dru Obanks je ubacio 13, a Brendon Vilijams 12 poena.