Crno-beli razbili Cibonu.

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu rezultatom 93:68 u meču 18. kola ABA lige uz fantastičnu partiju Danila Anđušića, Alena Smailagića, i fantastično zakucavanje Matijasa Lesora.

Crno-bel isu odlično ušli u meč, poveli 8:2, potom imali i 16:7, pre nego što je Cibona uzvratila serijom i došla do preokreta, te je nakon prvih deset minuta razlika bila 19:17 za goste.

No, neizvesnost je potrajala samo 21:21, kada je Anđušić trojkom doneo prednost od 24:21 i pokrenuo seriju 15-2 kojom su crno-beli praktičlno i prelomili susret.

Do kraja druge četvrtine prednost je bila 46:33, na poluvremenu posle trojke Janisa Papapetrua 49:38, a u trećoj su došli do ogromnih 72:52.

Na kraju, velikih 93:68 i 12. pobeda Partizana uz dva poraza, pa su nastavili poteru za Crvenom zvezdom, koja ima skor od 12 pobeda i jednog poraza, uz meč manje.

Danilo Anđušić je briljrao sa 22 poena, Smailagić je ubacio dva manje, dok je Matijas Lesor brojao do sedam, ali se sa dva posebno istakao nakon presečenog pasa i fantastičnog zakucavanja iza leđa.

Kod Cibone Aleksandar Aranitović je ubacio 16 poena.

Partizan – Cibona 93:68 (17:19, 32:19, 25:19, 19:11)

Dvorana: Beogradska arena; Sudije: Saša Pukl, Radoš Savović, Nermin Nikšić

Partizan: Vukčević 14, Avramović 3, Panter 3, Smailagić 20, Papapetru 7, Egzum 5, Brodzijanski 3, Naneli, Lesor 7, Trifunović 6, Anđušić 22, Madar 3

Cibona: Vuković 6, Radovčić 5, Mesiček 3, Perasović 5, Smajlagić 3, Majcunić, Mazalin, Aranitović 16, Baković 13, Kapusta 7, Ljubičić 8, Bundović 2