Neverovatan meč pripao crno-belima.

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju u meču 23. kola ABA lige rezultatom 76:73 i tako zadržali prvo mesto u regionalnom takmičenju.

Partizan je veoma loše ušao u meč, crno-beli više od šest minuta nisu postigli poene iz igre, dok je Cedevita Olimpiju predvodio raspoloženi Jogi Ferel, koji je pogodio dve trojke, a gosti stigli u jednom momentu i do 12 poena viška (20:8). Nakon reakcije Željka Obradovića igrači Partizana su se trgli, pa su već pre kraja prve deonice uhvatili ritam nakon lude trojke Kevina Pantera za 20:15, dok je prva deonica okončana prednošću gostiju 23:17, u mnogome zahvaljujući sjajnoj igri Jogija Ferela i Džejlena Adamsa.

Iako je trojkom Marka Jeremića prednost Cedevite otišla na 26:19, Partizan je na krilima Dantea Egzuma smanjio razliku, a potom zakucavanjem Alena Smailagića i trojkom ovog košarkaša stigao do preokreta, 28:26.

Od tog momenta se igralo koš za koš, ekipe su se povremeno smenjivale u vođstvu (46:44 za Cedevitu na poluvremenu posle trojke Eda Murića), a ista slika viđena je i u trećoj deonici, pa je nakon pola sata košarke na semaforu stajalo 66:64 za goste.

Cedevita je završnih deset minuta otvorila idealno, trojkom Jeremića, Partizan je sa druge strane bio u velikoj krizi, ali su srećom po crno-bele gosti iz napada u napad propuštali priliku da se odlepe, zbog čega je usledila kazna. Na seriju loših napada Cedevite odgovorio je Uroš Trifunović trojkom iz ćoška kojom je Partizan prišao na 69:67, potom je i Joanis Papapetru bio precizan za preokret (72:69), a nakon što je meč ušao u penal-završnicu titulu heroja sa razlogom bi mogao da ponese Zek Ledej.

Ledej je uspeo da uhvati jedan promašaj Kevina Pantera, iznudi faul i pogodi oba penala za 74:71, posle čega preokreta nije bilo.

Partizan je tako zadržao prvo mesto ispred Crvene zvezde, dok Cedevita Olimpija zauzima četvrto mesto sa 15-7.

Kod Partizana najbolji je bio Papapetru sa 14 poena, Ledej je dodao 13, dok je kod gostiju Džejlen Adams ubacio 19 a Ferel 17.

Partizan – Cedevita Olimpija 76:73 (17:23, 27:23, 20:20, 12:7)

Dvorana: Beogradska arena; Sudije: Josip Radojković, Mario Majkić, Denis Hadžić; Gledalaca: 15685

Partizan: Vukčević 4, Ledej 13, Avramović 4, Panter 10, Smailagić 12, Papapetru 14, Egzum 10, Naneli, Trifunović 5. Anđušić 2, Madar 2

Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferel 17, Radović 6, Jeremić 6, Murić 3, Adams 19, Kosi 2, Matković 14, Gnjidić, Dragić 4