Foto. Tanjug/AP Photo/David Zalubowski)

Da li postoji scenario koji bi nas iznenadio kada su u pitanju Nikola Jokić i maestralne partije? Verovatno malo koji...

Denver je upisao 12. pobedu zaredom na domaćem terenu (izjednačio najduži skor od 2018. godine) rušenjem Finiksa sa 126:97, a Nikola Jokić je još jednom zablistao.

Srpski centar je odigrao nešto manje minuta nego obično (28 minuta), ali je uspeo da stigne do 21 poena, 18 skokova i devet asistencija. Jedna asistencija mu je nedostajala da dođe do 88. tripl-dabl u karijeri.

Jokić je imao nekoliko poteza koji se viđaju samo na video igricama. U jednom trenutku je dodao bez gledanja Eronu Gordonu, tako da je čitava odbrana rivala bila iznenađenja šta je upravo uradio.

Srpski centar je pogodio 10 od 15 šuteva iz igre, a stigao je do učinka koji mnogi centri mogu samo da sanjaju. U nekoliko momenata je delovalo kao da se klonirao jer pravi ubedljivo najveću razliku od svih igrača u ligi kada je na parketu i van njega.

Jokić je odlučio da se odmori u četvrtoj četvrtini, pa nije odlučio da napadne 12. tripl-dabl u sezoni. Bila je ovo 31. uzastopna utakmica da Jokić iz igre šutira 50 odsto ili bolje. Denver je postigao najmanje 120 poena na poslednja četiri susreta (sve četiri pobede), a u ovom trenutku je na domaćem terenu slavio na 18 od 21 susreta.

Bouns Hajland je sjajno pratio Srbin sa 21 poenom i četiri asistencije, dok je Džamal Marej stao na 16 poena i šest asistencija. U poraženom timu najbolji je bio Tori Krejg sa 16 poena, dok je Džoš Okođi dodao 14.

Na tačno polovini ligaškog dela sezone je Denver izjednačen sa Memfisom na prvom mestu Zapadne konferencije.