U noći između subote i nedelje odigrane su ćetiri utakmice u NBA ligi, a pobede su zabeležile Indijana, Njujork, Bruklin i Juta.

Indijana Pejsersi su protiv Atlanta Houksa u poslednjih 12 minuta stigli do rezultatski gledano lake pobede, ali je svojim najvećim tokom meč bio neizvestan.

Pejsersi su u drugoj četvrtini otišli na 10 poena prednosti (48:38), ali je ona do kraja poluvremena istopljena na samo četiri poena, da bi u trećem periodu Atlanta imaa osam poena viška, 84:76, a u završnoj četvrtini ta prednost je išla i na devet razlike. Ipak, u završnici je usledio preokret, od rezultata 100:96 za Houkse došlo se do 118:105 za Pejserse, pa su na kraju zabeležili ubedljiv trijumf, 125:113.

Indijanu je predvodio Mekdermot sa 26 poena, dok su kod Atlante prednjačili Kapela sa 24 poena i 10 skokova, te Danilo Galinari sa 29 poena.

Niksi su protiv Hjustona nakon početnih 8:4 za Roketse stigli do 9:8 i do kraja meča nisu ispuštali vođstvo. Ono je u drugoj četvrtini išlo i na 17 poena (55:38), Hjuston je uspeo da se vrati u trećoj četvrtini i smanji na pet poena minusa, ali ne i da preokrene, pa su Niksi ubrzo došli d0 +22 i bez problema priveli utakmicu kraju, 121:99.

Džon Vol je ubacio 26 dok je Erik Gordon brojao do 24 poena, ali su Niksi uspeli preko Kviklija (22), Rendla (22), Derika Rouza (16) i Pejtona (15) da stignu do trijumfa.

U meču koji je trebalo da predstavlja derbi večeri, Bruklin je protiv Golden Stejta išao i na +28, pa su gotovo bez ikakvih trzavica zabeležili važnu pobedu, 134:117. Prednjačili su Kajri Irving sa 23 poena i Kevin Durent sa 20, Džejms Harden je dodao 19 uz čak 16 asistencija.

Kod Voriorsa, najbolji je bio Kari sa 27 poena.

U poslednjem meču večeri, Juta je na krilima Bojana Bogdanovića, koji je ubacio 19 poena i uz Donovana Mičela (26) nakon sjajne druge i treće četvrtine, stigla do pobede nad Majamijem 112:94.