Finale postaje sve uzbudljivije.

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa savladali su Boston Seltikse u četvrtoj utakmici finalne serije NBA lige rezultatom 107:97 i tako izjednačili na 2-2 u pobedama.

Domaći tim je u prvoj četvrtini imao sedam poena viška (11:4), ali je Golden Stejt uzvratio i pre kraja prve deonice preokrenuo na 23:18. U drugoj četvrtini Voriorsi su čuvali vođstvo do rezultata 42:39, kada je Boston serijom od 10-0 došao do preokreta i ponovo viška od sedam poena (49:42).

Seltiksi su većim delom treće deonice imali vođstvo (66:60, 71:65), ali je Golden Stejt ponovo bio sjajan kad je bilo najpotrebnije, pa su pre kraja treće četvrtine preokrenuli na 79:78, što je bio uvod u neizvesnu završnicu. Boston je ponovo stigao do viška od pet poena sredinom završnih 12 minuta (91:86), vodili i 94:90, ali je Golden Stejt u tom momentu preuzeo stvar u svoje ruke. Prvo su napravili seriju od 10-0 za prednost od 100:94, a potom još jednom vezali sedam poena za ubedljivih 107:97.

Stef Kari je prednjačio sa 43 poena uz deset skokova, Klej Tompson je dodao 18 a Endrju Vigins 17 uz 16 skokova.

Kari je na ovaj način postao tek 14. igrač u istoriji NBA lige sa dve ili više utakmice u finalu na kojima je ubacio preko 40 poena. Prethodno, to je uradio 2019. godine protiv Toronto Reptorsa, kada je brojao do 47.

Nemanja Bjelica je na terenu proveo devet minuta, i za to vreme je zabeležio jedan skok.

No, iako nije imao udela u ofanzivnom delu igre Voriorsa, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, Fenerbahčea i Sakramento Kingsa je uspeo da zaustavi prvu zvezdu Seltiksa, Tejtuma, kad je bilo najpotrebnije, što je znatno olakšalo put Voriorsima ka pobedi.

Kod Bostona dabl-dabl učinak ima je Džejson Tejtum sa 23 poena i 11 skokova.

Naredna utakmica na programu je u noći između ponedeljka i utorka.