Oglas

Kristaps Porzingis, Chris Paul i Bradley Beal, košarka, košarkaši kombo Foto: Patrick Smith / Getty images / USA TODAY Sports / ddp USA / Rob Carr / Getty images / Profimedia
Foto: Patrick Smith / Getty images / USA TODAY Sports / ddp USA / Rob Carr / Getty images / Profimedia
Foto: Patrick Smith / Getty images / USA TODAY Sports / ddp USA / Rob Carr / Getty images / Profimedia

Trejdovi u NBA nikada nisu bili bolji, u ludnici učestvovao i Jokićev Denver

24. jun. 2023. 19:02

NBA sezona se završila i najbolja sećanja na ovu godinu imaće Nikola Jokić i Denver Nagetsi koji su postali šampioni lige.

Oglas

Ipak, za mnoge možda i najzanimljiviji je počeo odmah nakon finala, pošto postoji mnogo navijača koji obožavaju trejdove i sklapanje novih timova za neke nove uspehe.Tek smo na kraju juna, a već smo videli neke "tektonske" promene u nekim timovima NBA lige.Može se reći da je novi tim Tristana Vukčevića, koji je draftovan na 42. mestu, Vašington bio najaktivniji od starta.Finiks je rešio da pomrsi račune Denvera i Nikole Jokića tako što je već neverovatnom timu dodao Ol-star igrača, Bredlija Bila iz Vašingtona.







Za Bila je Finiks poslao Krisa Pola, Lendrija Šemeta, 3,5 miliona dolara, šest pikova druge runde uz četiri pika prve runde u sledećim NBA draftovima.Dolazak Bila znači da će Finiks samo za njega, Kevina Durenta, Devina Bukera i Deandrea Ejtona u narednoj sezoni morati da odvoji 163 miliona dolara samo na plate.Bil je u Vašingtonu bio čak 11 godina, a Vizdarsi su ga birali sa trećeg mesta na draftu 2012. godine. U prošloj sezoni je odigrao 50 utakmica i na njima u proseku beležio 23,2 poena.Vašington nije trošio vreme i Pola je odmah premestio dalje, u Golden Stejt u trejdu koji je iznenadio mnoge.







Vizardsi će za njega dobiti Džordana Pula i dva pika u budućim NBA draftovima.Tako će Pol ući u tandem sa najboljim šuterom u istoriji košarke Stefom Karijem, te će oni predstavljati zanimljivu kombinaciju.Nekoliko dana pred sam NBA draft, koji je održan 22. juna, tri tima su doživela velike promene.Markus Smart je napustio Boston i od sledeće sezone će nositi dres Memfis Grizlisa, a umesto njega je među Seltikse stigao Kritaps Porzingis. Uz to je tim iz Bostona dobio i dva pika prve runde na draftu 2023. i 2024. godine.I na kraju je tu uključen i Vašington koji je dobio Tajusa Džonsa, 35. pika ove godine, Danila Galinarija i Majka Muskalu.







Ovi trejdovi su završeni pre početka drafta, ali smo tokom njega videli nekoliko zanimljivih promena u kojima je učestvovao i Jokićev Denver.Čelnici Denver Nagetsa odlučili su da trejduju 40. pik uz pik prve runde u 2024. godini za prava na izbor sa 29. i 32. mesta na ovogodišnjoj NBA pijaci.Posao su tako završili sa Indijanom, koja je u trejd uključila još dva tima - Los Anđeles Lejkerse i Oklahomu.Denver je zbog toga od Oklahome dobio i 37. pik, uz pika druge runde 2024. godine. Pejsersi su dobili 47. pik ove godine, pik prve runde 2024. godine i mali broj novca uz to.

Denver Nuggets center Nikola Jokic celebrates during a rally and parade to mark the team's first NBA basketball championship on Thursday, June 15, 2023, in Denver. (AP Photo/David Zalubowski)
Foto: AP Photo/David Zalubowski) | Foto: AP Photo/David Zalubowski)

Oklahoma je bila tu kao samo neki posrednik i pazarila je pik prve runde 2029. godine, dok su Lejkersi na ovom draftu dobili 40. pika.Generalni menadžer Nagetsa Kalvin But i ostali u upravi Denvera doveli su sa ovim pikovima Džulijana Strotera, Džejlena Piketa i Hantera Tajsona.Stroter je tako došao sa 29. mesta, Piket sa 32, a Tajson sa 37. pozicije na draftu i svaki od njih nosi neke svoje kvalitete.Stroter je u načelu neko ko bi mogao da menja Majkla Porter Džuniora jer sa 200 centimetara visine i ko je već u prvoj sezoni na koledžu Gonzaga pokazao da sa 40,8 posto preciznosti zna da šutira trojke.







Piket je proveo tri godine u Sijena Sejntsu u Ludonvilu pre nego što je prešao u Pen Stejt gde je imao 17,7 poena, 7,4 skoka i 6,6 asistencija kao senior za Nitani Lajonse.Tajson je bio u najboljem timu atlantske konferencije u završnoj godini i ne slovi za zvezdu, ali je imao 15,3 poena i 9,6 skokova po meču.Van linije trojke šutira sa 40,8 posto, dok je i za dva prilično efikasan sa 57,7 posto i 83,3 sa linije penala.Sve to svedoči da ima „meku ruku“ i da će kao streč četvorka visoka oko 204 centimetra moći da doprinosi i u odbrani kada se pozicije rotiraju, dok će iz pik end rola u napadu moći da izlazi na trojku ili ulazi pod koš u prostor.BONUS VIDEO "Mali, ti držiš katedru srpske košarke u Americi": Maljković o susretu sa Jokićem

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=ep8celasajtds-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="6054046"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare