Košarkaši Uniksa razbili su Armani iz Milana u okviru 10. kola Evrolige rezultatom 97:71, dok je Anadolu Efes, predvođen Vasilijem Micićem, bio ubedljiv protiv Olimpijakosa, 88:69.

Micić je ubacio 19 poena uz pet asistencija i bio je drugi najefikasniji u svom timu, iza Rodriga Bobue (29 poena).

PROĆITAJTE JOŠ...

Što se toka meča tiće, susret je bi orezultatski neizvestan sve do poslednje deonice, u koju je Efes ušao sa 68:66, da bi za završnih deset minuta košarkaše grčkog tima sveli na samo tri poena.

Početak utakmice protekao je u blagoj prednosti italijanskog tima, a košarkaši ekipe iz „grada mode“ imali su vođstvo od 11:6 zahvaljujući Nikolou Meliju i Devonu Holu, da bi prvu deonicu domaći tim uspeo da dobije 19:17.

Armani je uspeo da poenima Melija smanji na 23:19, i to je bilo sve što su igrači Armanija uradili u Kazanju.

Od tog trenutka, igrači Uniksa su preuzeli stvari u svoje ruke i u uvodnim minutima druge deonice stigli do deset poena viška, a na pauzu su otišli sa 44:33.

Pitanje pobednika definitivno su rešili u trećoj četvrtini koju su dobili 27:16, pa su imali 22 poena prednosti pred poslednjih deset minuta, što su bez problema sačuvali do kraja.

Tim iz Milana je tako poražen tek drugi put u sezoni, dok je Uniks stigao do pete pobede.

Ruse je predvodio Ajzea Kenan sa 22 poena, dok je Armani imao trojicu košarkaša sa po deset poena – Nikoloa Melija, Luiđija Datomea i Šejvona Šildsa.