Fantastilno veče za tim iz Humske.

Košarkaši Partizana savladali su Megu rezultatom 103:78 u meču 18. kola ABA lige.

Nakon nešto nervoznijeg početka i prednosti 4:3 za Partizan usledila je prava kanonada izabranika Željka Obradovića u šutu za tri poena. Nakon serije od 8-0 Partizan je stekao prvu osetnu prednost (12:3) nakon pogodaka Jama Madara i Kevina Pantera, posle čega više nije bilo povratka.

Mega je u prvoj četvrtini uspevala da održi kakav-takav priključak, prednost Partizana u jednom momentu iznosila je pet poena (17:12), ali je to bio samo uvod u kompletan debakl.

Nakon prve četvrtine (28:17), Partizan je počeo da sipa za tri poena, dok su napade za dva neretko završavali iznuđivanjem dodatnog slobodnog bacanja. Rešetali su Danilo Anđušić i Džejms Naneli, povremeno im se priključio i Jam Madar, a drugu deonicu su rešili u svoju korist 37:20 i nakon prvog poluvremena imali prednost 65:37.

U drugom poluvremenu Mega je konačno pokazala kvalitet, dok je Partizan malo posustao, pa su domaći košarkaši u trećoj četvrtini odigrali egal (20:20), a četvrtu su i dobili 21:18.

Crno-bele je do pobede predvodio Jam Madar sa 15 poena, a sjajni su bili još i Džejms Naneli sa 14, Kevin Panter, Alen Smailagić i Danilo Anđušić sa po 13, odnosno Aleksa Avramović sa 10.

Kod Mege Nikola Đurišić je brojao do 17, uz 12 poena Luke Cerovine.

Crno-beli su stigli do 16. pobede, vezali osmi uzastopni trijumf i nastavili poteru za Crvenom zvezdom, koja ima skor 16-1.

No, po jednom parametru ipak su uspeli da prestignu „večitog rivala“, pošto su sa 65 poena u prvom poluvremenu nadmašili Zvezdu kada je u pitanju broj postignutih poena za jedno poluvreme na gostujućem parketu. Tada su crveno-beli Ciboni u pobedi od 104:66 za prvih 20 minuta ubacili jedan poen manje.

Mega – Partizan 78:103 (17:28, 20:37, 20:20, 21:18)

Dvorana: „Ranko Žeravica“ (Beograd); Sudije: T. Hordov, M. Koljenšić, M. Majkić

Mega: Branković 11, Rudan 9, Uskoković 10, Kazalon, Đurišić 17, Kovačević, Cerovina 12, Rori 5, Grbović 7, Marković, Mušikić 4, Stefanović 3

Partizan: Vukčević 6, Ledej 3, Avramović 10, Panter 13, Smailagić 13, Papapetru 2, Egzum, Naneli 14, Lesor 9, Trifunović 5, Anđušić 13, Madar 15