Doncic

Utakmica između Dalas Meveriksa i Nju Orleans Pelikansa je obeležila noć u NBA ligi.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je sa klupe pratio spektakularan duel dva mlada tima koji je pripao ekipi iz Teksasa rezultatom 127:123, posle produžetka.

Ekipa trenera Rika Karlajla je imala tri poena prednosti na deset sekundi do kraja regularnog dela utakmice, ali je fantastičnom trojkom iz ugla preko Kristapsa Porzingisa Nikolo Meli doneo izjednačenje.

Rezultatsku neizvesnost u dodatnih pet minuta igre prekinuo je Luka Dončić, trojkom i asistencijom za zakucavanje Porzingisa čime je Dalas stekao pet poena viška u poslednjem minutu.

Mladi Slovenac je ponovo odigrao nestvarnu partiju – 30 poena, 17 skokova, 10 asistencija.

„Ove godine sam bio u sličnim situacijama, ali imam samopouzdanje“, rekao je Dončić.

Sjajan učinak je zabeležio Porzingis sa 34 poena i 12 skokova, dok je Set Kari dodao 21 poen.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Brendon Ingram sa 27 poena, Lonzo Bol je dodao dva manje, a Zajon Vilijamson je meč završio sa 21 poenom.

Ovo pobedom, 38. u sezoni, Dalas se učvrstio na mestu koje vodi u plej-of i sada ima sedam trijumfa više od osmoplasiranog Memfisa.

Sa druge strane, Pelikansi će morati da se pomuče pošto su dosad zabeležili 26 pobeda što je u ovom trenutku dovoljno samo za 12. mesto na tabeli Zapadne konferencije.