U derbiju 27, kola serije A, Napoli je u gostima savladao Lacio sa 2:1 posle velike drame u nadoknadi.

Pobedonosni gol je postigao Ruiz u drugom minutu nadoknade, aprethodno je Napoli poveoo u 62. preko Insinjea. Lacio je izjednačio u 88. golom Pedra, ali to nije bilo dovoljno za bod.

Zahvaljujući ovom trijumfu, tim iz Napulja preuzeo je prvo mesto na tabeli, ispred Milana i Intera.

Napoli je stigao do prednosti u 62. minutu kada je Lorenco Insinje pogodio na asistenciju Elifa Elmasa.

Zanimljivo da je ovo za iskusnog igrača bio prvi gol iz igre ove sezone, jer je prethodnih šest u Seriji A postigao iz penala.

Izjednačenje domaćima doneo je Pedro u 88. minutu na atraktivan način volej-udarcem.

Za iskusnog Španca koji je ove sezone stigao iz Rome to je osmi gol u sezoni.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade, Napoli je postigao gol za pobedu i prvo mesto na tabeli. Strelac je Fabijan Ruiz.