Pokazao o kakvom se raskošnom talentu radi.

Košarkaši Majami Hita su doživeli poraz u pravom trileru na gostovanju Vašingtonu rezultatom 107:106, a sjajno je odigrao Nikola Jović.

On je u porazu Majamija odigrao partiju karijere sa 18 poena i šest skokova uz šut iz igre 4/10, sa linije penala 9/10. I sve to za nešto više od 30 minuta na parketu.

Posebno dobar srpski košarkaš bio je u prvom poluvremenu kada je ubacio 15 poena što je ove sezone pošlo još samo trojici rukija. Pored njega to su ostvarili još samo Paolo Bankero, Ben Maturin i Šejdon Šarp.

U drugom poluvremenu je malo pao u ritmu da bi kompletne produžetke presedeo zbog neiskustva, što nije umanjilo sjajan meč koji je odigrao, nakon što je prošli na parketu ubaco 13 poena i postao najmlađi starter u istoriji Majamija.

Pogađao je Jović protiv Vađingtona i za tri i za dva poena, napadao je i prodrom i posle ofanzivnog skoka, a nekoliko čvrstih fauloa je sprečilo da sjajnim zakucavajima podigne publiku na noge.

Majami je ispustio veliku prednost tokom meča koja je išla i do 15 poenam a u samoj završnici u poslednjem minutu su ispustili pet poena i na kraju izgubili u produžecima.

Vašington je do trijumfa vodio razigrani trio Bredli Bil – Kajl Kuzma – Kristaps Porzingis. Bil je ubacio 27, Porzingis na 20 koševa dodao 17 skokova, dok se Kuzma zaustavio na 21, uz veoma loš šut za tri – 2/12.

Uz Jovića,kod Hita istakli su se Kajl Lauri sa 24 poena i Maks Strus sa 20.